Puste maile po przeniesieniu poczty ...

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Lejzi napisał(a):

Po formacie dysku i postawieniu nowego systemu zainstalowalem sobie opere. Przekopiowalem wczesniej zgrany katalog mail i wlaczylem program. Opera widzi wszystkie maila ktore zapiane w programie przed formatem dysku ... jednakze kiedy klikam w jakiegos maila okazuje sie ze jest on ... pusty

Co jest przyczyna ??

golew napisał(a):

A przekopiowałeś katalog store w folderze mail?

Lejzi napisał(a):

Tak skopiowałem

golew napisał(a):

Wejdź do katalogu store przy wyłączonej Operze i spróbuj otworzyć jakiś plik .mbs notatnikiem (ale nie powiąż na stałe z notatnikiem) czy jest w nim treść

Lejzi napisał(a):

Tak pliki mbs zawierają tresc maili. Wiec czemu nie sa one widoczne po zgraniu katalogu ?

golew napisał(a):

Szczerze mówiąc nie wiem. Może inni mają jakieś pomysły. Najważniejsze, że dane są. W razie czego zrób kopię tego katalogu. Być może jakiś import wchodzi w grę, ale głowy za to nie dam.

uniqiq napisał(a):

Nie korzystam z M2 od lat, ale wydaje mi się że najpewniejszą metodą przenoszenia maili zawsze jest import (zgodnie z sugestią naszej moderatorki.
Próbowałeś Plik\Import i eksport\Importuj pocztę\Importuj z Opery 7/8/9 (oczywiście z zaznaczoną opcją wiadomości)? Trzeba wskazać tylko katalog i Opera sama powinna zaimportować zarówno wiadomości jak i kontakty.

Lejzi napisał(a):

Sprówbowałem importować i .... skutek jest ten sam, czyli wszystkie maile sa widoczne ale po kliknieciu na jakikolwiek w zawartosci nie ma nic !