własne ikony?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
madaradam napisał(a):

Witam serdecznie,
przez długi czas używałem opery 9.23 i wiedziałem jak podłączyć własne ikony z folderu "buttons2", jak zmienić skin.ini etc. teraz nie mam pojęcia jak to działa w 9.51. zamiast moich starych ikon mam tylko opisy. programy sie otwierają, ale nie mam moich starych ikon, zamiast nich mam tylko opisy z standard_toolbar (3).ini, poza tym na stronie Onetu nie działają mi niektóre dodatki z sidebaru, jak np zegarek, itp. czy muszę szukać jakiś wtyczek, a jeżeli to gdzie i jak? w załączeniu zrzut z ekranu.
z góry dziękuje za czas i ochotę w udzieleniu porady.
zrzut.jpg

1492z napisał(a):

Jeżeli chodzi o ikony, to musisz do używanej skórki dodać folder "buttons2" z twoimi ikonami. Następnie w skin.ini w części Images dodać nazwy tych ikon (nazwy te bedą używane w standard_toolbar) i ścieżkę do tych ikon. Ostatnim krokiem bedzie wprowadzenie nazw tych ikon w kodach przycisków w standard_toolbar.
Np. w folderze buttons2 jest ikona o nazwie "moja_ikona_GG" to wpis w Images bedzie taki: IkonaGG = buttons2/moja_ikona_GG
aby przypisać tę ikonę do przycisku w standard_toolbar w kodzie tego przycisku musisz na końcu dodać: "IkonaGG""
Pamiętaj, że kod przycisku ma ustaloną formę np. trzeba użyć odpowiednią liczbę przecinków itp., gdzieś na forum jest to podane szczegółowo. Jeżeli coś jest nie tak , to zamiast wybranej ikonki na pasku pojawi się nazwa (opis).
Może mój wywód nie jest zbyt fachowy, ale sam dopiero niedawno po raz pierwszy robiłem własną ikonkę. Dodam, że nie wypakowywałem skórki, a wszystko robiłem w WINRAR > Otwórz i do otwartej skórki przeciagnąłem wcześniej przygotowany folder z moimi ikonami. Po wprowadzeniu wszystkich zmian zamknąłem WINRAR (dałem "tak", gdy zapytał się czy zapisać zmiany w archiwum). Oczywiście na wszelki wypadek radzę zrobić kopię skórki.