Opera jako czytnik grup dyskusyjnych

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Gdfsgdfgsdfgo napisał(a):

Witam,

Od ładnych paru korzystam z grup dyskusyjnych - do tej pory używałem do tego celu 40tude Dialog, ale dziś coś mnie natchnęło i skonfigurowałem sobie jedno konto w Opera Mail. Na początku doznałem szoku bo pobrała mi wszystkie posty, a nie jak kiedyś tylko 250 pierwszych postów. Pomyślałem, że jest dobrze.

Ale mam kilka dodatkowych pytań:

- Czy istnieje możliwość ostawienia własnego Message-ID jak to miało miejsce w 40tude?

- Jak to jest z zawijaniem wierszy? Niby mam ustawione w opcjach żeby zawijał wiersze przy wysyłaniu, ale podczas pisania wiadomości nic się nie zwija.

- W źródle wiadomości mam fragment: delsp=yes; czy można się tego pozbyć?

- Czy jest gdzieś jakaś zaawansowana konfiguracja? Może być jakiś plik ini, albo inne cudo.

Póki co to wszystkie moje wątpliwości - przyznam, że Opera mnie mocno zaskoczyła i jak uda mi się dopieścić te niuanse to przejdę na Operę jako czytnik news.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Gusioo.

golebiow6 napisał(a):

Mam podobne pytanie.
Jak skonfigurować Operę by pobierała mi wszystkie wiadomości z kanałów RSS, których nie przeczytałem? Bowiem, jeśli nie było mnie w internecie np. tydzień czasu to w danym serwisie pod moją nieobecność "wyszło" 100 nowych news'ów. Gdy po powrocie uruchomię operę, ta pobierze mi tylko ostatnie 25. Jak ją skonfigurować by pobrała mi wszystkie których nieprzeczytałem ?

Gdfsgdfgsdfgo napisał(a):

To chyba nie zależy od Opery, a od strony - jeśli wysyła przez RSS tylko 25 nagłówków to nie przeskoczysz tego. Jedyne rozwiązanie to jakiś czytnik online, jako "archiwizator", na przykład Google Reader.

golebiow6 napisał(a):

Dobry trop! Aktualnie używam Google reader'a, który sam sprawdza na bierząco newsy ze stron, więc żaden mnie nie ominie. Teraz przydałoby się by dodać RSS google reader'a do Opery, tak by Opera pobierała nowe nagłówki nie z konkretnych serwisów tylko właśnie z "archiwizatora online" (czyt. czytnik online). Mógłby ktoś polecić dobry "archiwizator" ?

Gdfsgdfgsdfgo napisał(a):

Przecież Google Reader ma swojego RSS, któy wysyła RSS pobrane ze stron. Po prawej stronie na pasku adresu Opery masz ikonkę RSS i jak na nią klikniesz to pojawi się strona zatytułowana: Lista czytania użytkownika Gusioo w Czytniku Google (nazwa usera oczywiście inna). Tylko nie wiem jak z ilością nagłówków bo, szczerze pisząc, nie interesowałem się tematem.

Może spróbuj: http://www.cafenews.pl/Default.aspx

golebiow6 napisał(a):

Dodałem serwis do google reader'a, po czym dodałem do Opery RSS z google reader'a. Wszystko było by pięknie, gdyby nie to, że google reader "dał" mi tylko 20 nagłówków zamiast 72, które się ukazały od moment dodania RSS'a sad

Gdfsgdfgsdfgo napisał(a):

Bo dostajesz ostatnie *naście nagłówków i tego nie przeskoczysz. Musisz albo korzystać z Google Reader (lub innego) lub regularnie pobierać newsy. Jak masz odrobinę samozaparcia to za pomocą wget for win32 i harmonogramu zadań możesz stworzyć zadanie, które o określonej godzinie uruchomi wget i pobierze dany kanał RSS, ale tu uwaga: będzie to plik html, a nie RSS tak ładnie sformatowany jak robi to Opera lub GR.

Ja w ten sposób backupuje posty na moim blogu, potem wgrywam do MySQL i mam ładną kopię zapasową wink

golebiow6 napisał(a):

a feedburner.com przypadkiem nie magazynuje mi newsów ?

Gdfsgdfgsdfgo napisał(a):

Mnie się nie pytaj - nie korzystam, poza Google Reader, z czytników online. Operę mam uruchomioną codziennie i nie tylko w domu, więc RSS "spływa" mi na bieżąco. Najlepiej będzie jak wejdziesz na stronę i poczytasz co ona oferuje wink