Niepotrzebne pytanie

w dziale Opera
meteor333 napisał(a):

Gdy klikam na odnośnik, który uruchamia GG zawsze pojawia mi się na ekranie pytanie o to, czy chcę kontynuować.

Oprócz tego pytania, okno komunikatu umożliwia takę zaptaszkowanie opcji: "Nie pokazuj ponownie tego okna".

Zaptaszkowałem to już kilka razy, ale niestety nic to nie daje. Niepotrzebne okno uparcie wyświetla się po kliknięciu na link do protokołu GG.

Załączam zrzut okna

gg o1.gif

oraz przykładowy plik z html z linkiem.

index.htm

Czy da się jakoś pozbyć tego okna?

golew napisał(a):

Sprawdź co masz pod narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> programy. Czy masz tam protokół gg. Jeśli nie to go dodaj. Zapewne będzie to gg - użyj domyślnej aplikacji lub wybranej, ale niech podpowie ktoś z Windowsa bo ja z Linuksa nadaję, a i pod Windą nie używam gg tylko Tlenu.

meteor333 napisał(a):

Fakt, Tlen jest lepszy, ale dawno temu miałem w nim problem z pozbyciem się reklam (BK2 przestał mi działać przy którejś tam wersji) i jakoś tak zostało mi się na razie przy GG.

Niemniej jednak to, chyba nie jest kwestia przypisania protokołu, bo to wygląda OK. Zresztą tego okienka z pytaniem nie mogę się pozbyć nie tylko w przypadku GG.

protokoły.png

skype.png

golew napisał(a):

a sprobuj wpisac gg bez dwukropka jako protokol

meteor333 napisał(a):

Super bigsmile. To jest rozwiązanie. Wielkie dzięki bigsmile.

Co ciekawe, ja wcześniej nie dodawałem tych protokołów ręcznie, tylko sprawdziłem jaki kod w html pozwala uruchamiać dany program i to były kody z dwukropkami, więc chyba stąd się one dodały.

Cała ta zabawa umożliwia otwieranie komunikatorów z pliku html, tak jak linków internetowych bigsmile.

Przy okazji mam pytanie czy da się tak zrobić też z innymi programami? W przypadku komunikatorów problem dał się obejść właśnie poprzez przypisane protokoły.

Z tego co, wygooglowałem to w IE jest możliwe uruchamianie plików .exe z poziomu html dzięki activ x, którego w Operze nie ma ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo. Może jednak da się tak spreparować kod by otwierać np. Sunbirda, czy MW Snapa z pliku html?