Błąd modułu pocztowego. Opera 9.51

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Boruteczko napisał(a):

Przy próbie wysyłania poczty (o2, op, wp, inbox) w Operze 9.51, pojawia się taki oto komunikat : Clipboard01.jpg
Odbieranie poczty działa prawidłowo. Co się dzieje ?

golew napisał(a):

Hmm, komunikat jest dość czytelny. Co pokazuje konsola? Sprawdź jakie masz uwierzytelnianie poczty wychodzącej, porównaj z tym wątkiem - http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=223717

Boruteczko napisał(a):

Ustawienia kont były i są takie, jakie powinny być, nic nie zmieniałem. Problem się zaczął po zainstalowaniu najnowszej Opery.

Medium napisał(a):

Boruteczko, poradziłeś sobie? Na pewno trzeba zmienić sposób uwierzytelniania.

Boruteczko napisał(a):

Originally posted by medium:

Boruteczko, poradziłeś sobie? Na pewno trzeba zmienić sposób uwierzytelniania.


Niestety nie. Na razie "walczę" z jednym kontem - inbox.com. Sposób uwierzytelniania dla inbox.com, wydaje się być jedynym "słusznym".

Boruteczko napisał(a):

Zaczynam podejrzewać, że to wina nowej bety 9.52. Pewnie powinienem o tym wspomnieć od początku. Chociaż to byłoby dziwne - dotychczas dwie niezależne instalacje różnych wersji nie przeszkadzały sobie nawzajem. Poza tym zawsze robię przed instalacją bety kopię zapasową stabilnej wersji. Próbowałem zresztą już wszystkiego: czystej instalacji, odinstalowania bety, nadpisania plików Opery wersjami zapasowymi i nic...

Boruteczko napisał(a):

Jednak instalacja bety 9.52, nie ma z ty nic wspólnego. U mojej siostry też nie można wysyłać poczty, a ma zainstalowaną jedynie wersje 9.51. Co robić ? Czy nikt inny nie ma podobnych problemów z pocztą?

Medium napisał(a):

Chyba trzeba sprawdzić ponownie ustawienia poczty, zadać sobie trud, otworzyć pomoc do poczty w wybranych przez Ciebie witrynach i krok po kroku ustawić.
Ja nie mam problemów z pocztą (mam na o2 i konto IMAP na domowym serwerze w prywatnej domenie). Jedynie przy wysyłaniu Operze nie podoba się certyfikat ssl poczty w tej domenie, który syn sam zrobił, ale daję ok i idzie poczta. To zresztą najlepsza poczta pod słońcem! smile

pkowwroc napisał(a):

Niewiele wniosę nowego do dyskusji. Po prostu potwierdzam, że efekt taki również u mnie wystąpił po upgrade do 9.51. Nic nie zmieniałem w ustawieniach kont pocztowych. Konsola wyrzuciła błedy, poustawiałem wg tych sugestii i wszystko wrociło do normy.

tailor_ napisał(a):

W takim razie poproszę o sugestie do mojego problemu, komunikat i identyczna informacja w konsoli błędów nic mi nie mówią. Objawy takie same j/w występują na operze 9.51 aktualizowanej z 9.27, operze 9.52 weekly (czysta instalacja), operze 9.51 USB aktualizowanej z 9.27. Wersje przed aktualizacją działały poprawnie. Poczta na onet.pl, system Win XP.
komunikat.PNG

Boruteczko napisał(a):

Problem rozwiązany! Prawie.whistle
Winny okazał się mój ruter NeufBox4, chociaż przeglądając wątki o kłopotach z M2 w najnowszej Operze, można mieć wątpliwości...
Wystarczy dezaktywować w firewallu opcję wysyłania poczty, jedynie przez pośrednictwo serwerów Neuf. Niestety obniża to nieco bezpieczeństwo, ale cóż, pozostaje jeszcze zapora programowa.
Być może podobne rozwiązanie da się zastosować w przypadku innych modemów?

nowyfan napisał(a):

Witam

Mam identyczny problem z pocztą na onecie co w tym wątku, ale w Operze 9.62. Walczę z tym od kilku dni. Sprawdałem ustawienia i reinstalowałem operę. Odinstalowałem nawet antivira żeby się upewnić, że nie blokuje mi czegoś. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić.

nowyfan napisał(a):

I jeszcze dodam, że używam dwóch kont. Drugie mam z gmaila i śmiga bez zastrzeżeń.

Xeophyte napisał(a):

U mnie wystepuje z kolei blad modulu bardziej ogolny i nie wiem co moze byc przyczyna:Obrazek28.png
Pokazuje sie to za kazdym razem po probie wyslania jakiegos maila z O9.63. Wlasciwie to nie ma zadnej proby, wciskam przycisk wyslij i wyskakuje ten blad. Dzieje sie to zarowno na poczcie wp (port 25) jak i gmail (465). Zmiana uwierzytelniania nic nie daje, sprawdzalem wszystkie mozliwosci.
Podejrzewam rowniez router (linksys wrt54gl) ale w jego ustawieniach nie widze nigdzie zadnych filtrow portow a poza tym poczta jest bezproblemowo wysylana np ze strony poczty wp. Co moze byc przyczyna tego bledu?

Medium napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:

Co moze byc przyczyna tego bledu?


A co jest w konsoli?

Xeophyte napisał(a):

To co w bledzie - "Próba wysłania wiadomości nie powiodła się."

Ryszard napisał(a):

Barthez opisał jak ooglądać szczegóły "rozmowy" Opera - serwer POP3. Prawie tak samo (tylko zamieniając "Incoming Log File" na "Outgoing Log File") można poglądać szczegóły "rozmowy" Opera - serwer SMTP.

Xeophyte napisał(a):

Z trzech roznych kont dostaje w logu tylko takie informacje:

20:34:22 SMTP OUT : 
M2 failed to prepare message for sending

Barthezdeleted napisał(a):

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=265587

Xeophyte napisał(a):

Dzieki Barthez, pomogla opcja z dopisaniem swojego ip i nazwy komputera w pliku hosts chociaz nie mam zielonego pojecia co to ma do wysylania poczty przez opere bigeyes
Poza tym to chyba rozwiazanie tymczasowe bo pewnie bedzie sie to gryzlo z moim zmiennym ip i gdy bede chcial zmienic nazwe kompa.

Xeophyte napisał(a):

Moj problem z bledem podczas wysylania poczty zostal chyba rozwiazany po wgraniu nowego (alternatywnego) firmware do routera.
Do pliku hosts nie musze juz nic dopisywac.