Utwórz wyszukiwarkę nie zawsze możliwe?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Medium napisał(a):

Próbowałam bezskutecznie dodać sobie wyszukiwarkę z tej oto strony:
http://www.moikrewni.pl/mapa/

Czy ktoś może wie, dlaczego?

Katiusha7 napisał(a):

Sprawdziłam i utworzyłam wyszukiwarke na tej stronie. Na stronie w okienku "Szukajki" kliknełam ppm i w okienku kontekstowym ktore mi się otworzyło ostatnią pozycją było "Utworz wyszukiwarke" i bez problemu dodałam nową do pozostałych.

Windows XP Professional SP3
Opera 9.52 Bulid 10108

nowotny napisał(a):

Z tej strony raczej nie można zrobić wyszukiwarki... po prostu skrypt przekierowuje na stronę http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/*NAZWISKO*.html i o ile w przypadku nazwisk bez polskich liter można by wyedytować adres tak utworzonej wyszukiwarki na:

http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/%s.html
o tyle w przypadku nazwisk zawierających polskie litery musiałabyś zamiast zmiennej %s użyć zmiennej zwracającej żądaną frazę w postaci URL-encoded string a nie wiem czy Opera na to pozwala...

Medium napisał(a):

Wielkie dzięki, nowotny, działa! I nawet ikonkę strony w wyszukiwarce wyświetla!
Ostatnio zainteresowałam się genealogią (moje nazwisko nosi tylko 8 osób w Polsce łącznie ze mną) i szukam też innych ginących nazwisk.
Dla nazwisk z ogonkami to już nie jest taki duży problem, byleby szybko wywołać stronę do wyszukiwania smile Potem się wpisze poprawnie.

Katiusha7 napisał(a):

Rzeczywiście nie działa, teraz sprawdziłam. Po dodaniu jej wczoraj jakoś nie zatrybiłam aby ją odrazu sprawdzić... doh

Medium napisał(a):

Originally posted by Katiusha7:

Sprawdziłam i utworzyłam wyszukiwarke na tej stronie. Na stronie w okienku "Szukajki" kliknełam ppm i w okienku kontekstowym ktore mi się otworzyło ostatnią pozycją było "Utworz wyszukiwarke" i bez problemu dodałam nową do pozostałych.


Rzecz w tym, że tak dodana wyszukiwarka nie działa. Mnie się też pojawiła nowa pozycja w wyszukiwarkach, ale to nie wszystko, bo powinna jeszcze wyszukiwać...

Wyszukiwarka wygląda tak, nie wpisuje się automatycznie adres strony, sprawdź u siebie:

weaselr napisał(a):

Podpinam się pod temat.
Czy jest jakaś rada na polskie znaki w wlasnym wyszukiwaniu? Bardzo często jak czytam o jakimś filmie to zaznaczam jego tytuł i chcę wyszukać na filmweb.pl ale niestety jak ma polskie znaki to wychodzą krzaki.
Do wyszukiwania dałem taki adres:

http://www.filmweb.pl/szukaj?q=%s&c=portalMedium napisał(a):

Sprawdź, czy masz w swoim pliku search.ini w Katalogu Opery kodowanie UTF-8.
Mam też tę wyszukiwarkę, ale rzadko używam. Trochę popróbowałam słówek z ogonkami i u mnie jest OK.

Name=Filmweb
URL=http://www.filmweb.pl/szukaj?q=%s&c=portal
ICON=http://redir.opera.com/favicons/filmweb/favicon.ico
Query=
Key=fw
Encoding=UTF-8
Is post=0
Has endseparator=0
Search Type=0

weaselr napisał(a):

Dziękuję pomogło smile
Ciekawe że zupełnie co innego miałem w tym pliku a co innego w Narzędia->Preferencje->Wyszukiwanie. Opera nie potrafi sobie wygenerować domyślego pliku po jego usunięciu. Nawet pomimo braku pliku nadal widać wyszukiwarki ale próba wyszukania czegoś kończy się blędem. Więc co zrobiłem? Wywaliłem ten plik i wszystko z preferencji i napisałem ręcznie cały plik od nowa. Póki co działa smile Ogólnie dodawanie wyszukiwarek przez Narzędia->Preferencje->Wyszukiwanie nie działa prawidłowo.

Dodam jeszcze, że niektóre strony wymagają iso-8859-2 zamiast UTF-8 np. www.gry-online.pl

Medium napisał(a):

Originally posted by weaselr:

Nawet pomimo braku pliku nadal widać wyszukiwarki ale próba wyszukania czegoś kończy się blędem. Więc co zrobiłem? Wywaliłem ten plik i wszystko z preferencji i napisałem ręcznie cały plik od nowa. Póki co działa


Wg mnie jednak lepiej tworzyć swój profilowy search.ini w naturalny sposób, dodając wyszukiwarki za pomocą prawokliku (no, z wyjątkiem np. tej z www.moikrewni.pl smile).
Przyznam Ci, że ja podobnie do Ryszarda, wszystko pakuję do jednego search.ini nie w katalogu Opery, tylko do tego głównego w Program Files/Opera.
Nawet jeśli sobie jakąś wyszukiwarkę dodam z poziomu Opery, to z czasem przerzucam ją z "profilowego" do głównego pliku. A to z powodu, że lubię mieć czytelnie poukładane wyszukiwarki.
Niestety przy każdej aktualizacji Opery trzeba pamiętać o nadpisaniu search.ini własnym plikiem.