[Opera 9.26] - dziwne wyświetlanie obrazków na stronie (inne kolory i przesunięte)

w dziale Strony WWW w Operze
goldenlab napisał(a):

Witam,

Przeszukałem forum i przeczytałem FAQ i wiem, że niby od karty graficznej (stare sterowniki) mogą się dziać cuda z grafiką.
Mój problem jest o tyle dziwny, że jak odpalam stronę na localhost to wyświetla się OK. Wcześniej na serwerze też było dobrze, dopiero wczoraj coś dziwnego się przydarzyło.

A wygląda to tak:

Na IE, FF, Safari jest OK. W domu też było wszystko dobrze. Tylko na komputerze w firmie są takie problemy.

Aby sprawdzić jak to u Was wygląda zapraszam na www.eurometr.pl/test/ (strona jeszcze w trakcie wykańczania więc sporo rzeczy nie działa i brakuje właściwego menu).
Domyślam się, że u Was będzie dobrze, ale czy może mi ktoś powiedzieć na przyszłość w czym jest problem?

Pozdrawiam serdecznie

daroc napisał(a):

U mnie jest OK, zarówno na 9.52 jak i na 9.27.
Na pewno na obu komputerach masz tę samą wersję przeglądarki? Nie używasz czasem jakichś proxy, ktore zmieniają w locie kod oglądanych stron, coś typu Proxomitron, Privoxy albo AdMuncher?

To logo EuroMetr jak sądzę jest pojedynczym obrazkiem, a został jakoś dziwnie zdeformowany. To mogłoby wskazywać na problemy ze sterownikami. Gdyby problem tkwił w kodzie strony, wyświetlane byłyby raczej całe elementy, tyle że w niewłaściwych miejscach.

Może ktoś ma jeszcze inny pomysł?

goldenlab napisał(a):

Czy na obu mam tę sama wersję to nie wiem. Możliwe, że w firmie mam nawet nowszą... Sprawdzę to dopiero po 16stej.

Co do tego, że bląd sterowników, to gdy przeczytałem to w FAQ to pomyślałem, że może to być przyczyną. Jednak wcześniej było wszystko OK, a na dodatek na localhoście jest dobrze - więc ten trop chyba odpada:

Zobaczcie sami:
Wersja strony z localhosta na tej samej przeglądarce

Logo eurometr jest pojedyńczym obrazkiem wstawionym jako IMG. Jednak facet w rogu jest obrazkiem wstawionym jako tło (oba są JPGami). Co dziwne, że na stronie jest więcej obrazków jako IMG i jako tło a tylko te dwa się sypią.

Czy używam jakichś proxy... to z tego co wiem to chyba nie smile Mam czystą Operę beż żadnych dodatków.

Co do kodu strony to raczej jest poprawny (może semantyka gdzieniegdzie leży ale struktura OK). CSSy mają błędy z powodu Hacków na PNG i hover.

Pozdrawiam i z ciekawością czekam na inne odpowiedzi.

daroc napisał(a):

Obstawiam na 95% problemy ze sterownikami. Sam kiedyś ich doświadczyłem, też zupełnie nagle. Po prostu pewnego dnia Opera zmusiła mnie do aktualizacji sterowników od karty graficznej.

goldenlab napisał(a):

Hmmm
A często się taki coś zdarza? Bo ja muszę przyznać, że pierwszy raz takie coś widzę...

Kartę graficzną mam z nVidii GF 8600 GT i sterowniki 169.21 (najnowsze teraz sprawdzałem są 175.19), ale to bardzo dziwne, że tylko kaszani przy wyświetlaniu z serwera a ta sama Opera na localu jest OK...

A czy ktoś z Opery opisywał może kiedyś jakie mogą być przyczyny tych problemów? Może można jakoś temu zaradzić? Chcę wiedzieć na przyszłość, bo przecież jak klient się mnie zapyta dlaczego w Operze jest "brzydko" to nie powiem mu żeby sobie przeinstalował sterowniki karty graficznej bo strona robiona przeze mnie tego wymaga smile

goldenlab napisał(a):

Ok sam sobie odpowiem...

Zawiniły pliki jpg... wrzuciłem jeszcze raz na serwer i już jest OK.
Nie wpadłem na to od razu bo na innych przeglądarkach działało dobrze (w domu i np u daroc'a).
Nie był to też błąd cache'u bo czyściłem parę razy.

Mimo wszystko dzieki za zainteresowanie.