Nie wyświetlają się skrypty

w dziale Strony WWW w Operze
colonial1 napisał(a):

Witam,
używam opery min do stron gier MMO np. battleknight. Na tych stronach, jak i na innych zawarte są obrazki, po najechaniu na które, powinno pojawić się okienko z powiększonym obrazem oraz z opisem. Tymczasem teraz pojawia się okno, ale z ciągiem znaków, takich jak przy oglądaniu źródła strony. Nie wiem jak to naprawić, dodam że stało się tak po przywracaniu punktu systemu vista, oraz, że już przeinstalowałem operę i zainstalowałem nową Javę. Sory za moje szczegółowe wywody:) prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam

Zaufany napisał(a):

1. Zasadniczo nie robi się reinstalacji, a zakłada nowy profil i na nim sprawdza działanie. Reinstalacja domyślnie nie usuwa konfiguracji.
2. Sprawdź, jakie jest ustawione maskowanie dla strony. Ogólnie sprawdź wszystkie ustawienia.
3. Dla formalności, która wersja Opery.

colonial1 napisał(a):

powiem, że przeinstalowalem opere ale na najnowszą wersję, poprzednia była starsza i chwilowo pomogło a teraz jest to samo.ustawienia programowe są wg mnie ok, natomiast nie wiem jak stworzyć nowy profil.odinstaluje całkowicie wszystkie składniki opery i zainstaluje ponownie.

golew napisał(a):

Originally posted by colonial1:

natomiast nie wiem jak stworzyć nowy profil


Kliknij opera:about, pod ścieżki dostępu zobaczysz gdzie masz katalog ustawień Opery. Przy wyłączonej Operze przenieś go w inne bezpieczne miejsce, wtedy Opera odpali z fabrycznymi ustawieniami.

colonial1 napisał(a):

rzeczywiście, opera odpaliła z fabrycznymi ustawieniami, natomiast nie pomogło to na wyswietlanie tych obrazów.

Zaufany napisał(a):

Całkowita deinstalacja Opery wymaga chyba formatu wszystkich dysków twardych z systemem operacyjnym i instalacji wszystkiego (systemu, sterowników, dodatkowego oprogramowania) od nowa. To się robi tylko w ostateczności i marnuje się na to dobrych kilka godzin. (Względnie wgrywa się obraz świeżego systemu.) Można skasować wszystkie pliku ustawień, ale głowy nie dam, czy coś się nie kryje gdzieś w rejestrze.

Profil w tym kontekście to zasadniczo konto użytkownika w systemie operacyjnym. Dodaje je się chyba w panelu sterowania. Trzeba tylko najpierw zalogować się na konto z odpowiednimi uprawnieniami.

Sprawdź może, jak działa z wyłączonymi programami zabezpieczającymi: firewall, program antywirusowy. Względnie sprawdź ustawienia.

colonial1 napisał(a):

dziękuję wam za pomoc, natomiast znalazłem rozwiązanie.zabroniłem operze w ustawieniach historii sprawdzać czy są aktualizacje obrazków,po zaznaczeniu, żeby sprawdzała je co 5 godzin wszystko wróciło do normy.
pozdrawiam i dziękuję za zaangażowanie szanownym użytkownikom opery.