Opera się zwaliła, a teraz nie chce wstać

w dziale Opera
arek1111 napisał(a):

Po przerwie wróciłem do Opery, kiedy pojawiła się wersja 9.52, ale zdarzało się, że zamykała się sama, nie pytając o zgodę, mimo zaznaczenia, żeby tego nie robiła. Zaś wczoraj po takim padzie już nie wstała. Zaczyna otwieranie, w MZ widzę że została uruchomiona, ale zatrzymuje się na wczytaniu niecałych 20MB i dalej stoi, mimo że jeden rdzeń młóci tylko na jej potrzeby, a okno się nie pojawia.
Czytałem tu już, że 9.5 jest lekko niedorobiona i przejrzałem tematy z nią związane, ale na coś takiego się nie natknąłem. Czy można temu jakoś zaradzić? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Zaufany napisał(a):

Sprawdź działanie na czystym profilu.

lemari napisał(a):

A próbowaleś kliknąć instalator i zaptaszyć "napraw".
pozdr.

arek1111 napisał(a):

Ano paru rzeczy już próbowałem. Nie wiem jak się sprawdza na czystym profilu, ale odinstalowałem 9.52 i zainstalowałem 9.27 - ponoc stabilniejsza. Ale ponieważ poprawy nie było, poszedłem dalej, aż się zatrzymałem na ogólnie chwalonej 8.54. No i skoro to nic nie dało (w zasadzie coś dało, bo już wstawała, chociaż dalej się waliła po kilku minutach; a, i jeszcze taka ciekawostka: zauważyłem, że nie przyjmuje do wykonania zaznaczenia przełączania kart wg kolejności na pasku, powaga! na dodatek zatwierdzenie tego polecenia naciśnięciem ok, powodowało natychmiastową zwałkę), to wykasowałem prawie wszystko z profilu, poza sesjami (zapomniałem o zakładkach, hehe) i reinstalowałem ją jeszcze raz, ale dalej się waliła.
Więc zająłem się tym zamykaniem bez ostrzeżenia. W Preferencje/Zaawansowane/Karty/Zaawansowane opcje kart odznaczyłem Pozwól na zamknięcie wszystkich kart, ale i tak się zamykała. I dopiero kiedy dodatkowo w Preferencje/Zaawansowane/Przeglądanie zaznaczyłem Potwierdzaj zamykanie Opery (albo w odwrotnej kolejności, bo już nie jestem pewien), przestała padać. Ale grunt, że przestała.
I teraz już na spokojnie mogłem się zająć próbami odzyskania tego, co straciłem po drodze. Zakładki znalazłem, tylko nie wiem dlaczego stan sprzed roku mniej więcej, a nie tuż przed wykasowaniem z profilu. I to trochę boli, bo w ostatnich tygodniach dopisałem trochę ważnych...
Natomiast nie wiem jak odzyskać notatki, no i chętnie sesję, niestety nie zapisaną w menedżerze, tylko po prostu sprzed zamknięcia. Tu faktycznie dałem ciała, bo sesje zapisane w menedżerze przetrwały, cóż, kiedy...

Wytrwałym dziękuję za dobrnięcie do końca, jak również wielkie dzięki za dotychczasową pomoc. A teraz skrót problemu na na tę chwilę:
jak odzyskać notatki i zakładki sprzed samej deinstalacji, bo to najważniejsze, ew. jeszcze sesję, ale to może jakoś przeżyję.wink

lemari napisał(a):

Spóżniona rada : synchronizacja ?

Medium napisał(a):

Poszukaj, może Ci się zachował ten katalog:
C:\Documents and Settings\*nazwa_użytkownika*\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile a w nim wszystkie potrzebne pliki typu zakładki, sesje, notatki, hasła (tyle, że hasła w Operze 8.54 się chyba nie sprawdzą).
A tu http://help.opera.com/Windows/9.52/pl/backup.html podgląd nazw plików.

Originally posted by arek1111:

Nie wiem jak się sprawdza na czystym profilu


Ano najlepiej spakować lub przenieść wymieniony przeze mnie katalog, albo jeszcze mniej inwazyjnie dopisać końcówkę .old do pliku opera6.ini.

Zaufany napisał(a):

Sprawdzanie na czystym profilu wersja nałatwiejsza:
1. Zakłada się nowe konto użytkownika.
2. Loguje się na owe nowe konto.
3. Uruchamia się Operę.

Opera powinna uruchomić się na ustawieniach domyślnych, bez zakładek i takich tam. Jeśli wszystko działa, to winna jest konfiguracja Opery. Jeśli nadal są problemy, to szukamy problemu w innym miejscu.

(Nie dotyczy bardzo starych systemów operacyjnych Microsoftu i instalacji bez oddzielnych profili dla użytkowników.)

golew napisał(a):

Ale po co tracić miejsce na dysku tworząc nowy profil systemowy? Znasz Windows i wiesz ile danych przy okazji tworzy dla nowego użytkownika. Lepiej przenieść gdzieś katalog profile i odpalić Operę od nowa. Nie mając pliku opera6.ini sama stworzy sobie nowy.

Medium napisał(a):

Originally posted by golew:

Ale po co tracić miejsce na dysku tworząc nowy profil systemowy?


Też tak sądzę smile

Zaufany napisał(a):

Nie tworzy znowu tak dużo tych danych. Metoda zaś jest bardzo uniwersalna. W ostateczności zawsze potem można to sobie dodatkowy profil skasować, aczkolwiek jeden dodatkowy często może się przydać..

golew napisał(a):

Też prawda. Ale czasem.. nie ma się uprawnień administratora, wtedy zostaje tylko przeniesienie folderu.

Barthezdeleted napisał(a):

Można też i tak: http://www.testopery.terramail.pl/profil.html wink

arek1111 napisał(a):

Dzięki. Ja akurat mam uprawnienia, więc skorzystałem z tej właśnie opcji. I odnalazłem profil i pliki w nim zawarte wg ściągawki Medium. Było co prawda trochę zabawy z uzyskaniem dostępu, bo to Vista, ale przejąłem po prostu hurtem C: "na własność" i po sprawie wink (część uprawnień na pliki nie jest dziedziczona, więc trzeba je było - i będzie - przy okazji przejąć detalicznie, ale nic to).
Wszystkie potrzebne pliki są tam co prawda, tylko nie wiedzieć czemu żaden nie wychodzi datowaniem poza grudzień ubiegłego roku, więc kiszka.worried Macie może jakieś sugestie czemu tak jest?

arek1111 napisał(a):

Originally posted by medium:

Originally posted by arek1111:

Było co prawda trochę zabawy z uzyskaniem dostępu, bo to Vista, ale przejąłem po prostu hurtem C: "na własność" i po sprawie


W Viście nie ma możliwości uwidocznienia ukrytych plików?.
Te akurat, Documents and Settings nie są ukryte, tylko w ustawieniach domyślnych Visty administrator nie ma do nich dostępu. A ponieważ wydaje mi się, że najłatwiej jest uzyskać dostęp do pliku zostając jego właścicielem, najlepiej hurtem, tak też zrobiłem.

Originally posted by medium:


Originally posted by arek1111:

szystkie potrzebne pliki są tam co prawda, tylko nie wiedzieć czemu żaden nie wychodzi datowaniem poza grudzień ubiegłego roku, więc kiszka. worried Macie może jakieś sugestie czemu tak jest?


Te daty są co najmniej dziwne. Może przeszukaj dysk pod kątem nazw operowych plików, może masz jeszcze gdzieś jakiś nowszy profil Opery.Szukałem wg Twoich wskazówek, tylko może wprowadziłem Was niechcący w błąd, bo ja już zrobiłem aktualizację (a to ze względu na brak funkcji Zablokuj zawartość), kiedy się okazało, że 8.54 udało mi się ustabilizować, i teraz mam 9.52, jak do tej pory, odpukać...
cool A czy w 9.52 profile są w tym samym miejscu, czy gdzieś indziej? Bo jeśli zmieniły swoje położenie, to może faktycznie tak być, że w Documents and S. są te starsze, a obecne były gdzie indziej i zostały przeze mnie wykasowane w czasie czyszczenia profilu.
Jasne, przed chwilą sprawdziłem, w 9.52 zakładki są tu C:\ProgramData\Opera\Opera\profile\opera6.adr

To chyba "po ptokach", czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?worried

Medium napisał(a):

Originally posted by arek1111:

Było co prawda trochę zabawy z uzyskaniem dostępu, bo to Vista, ale przejąłem po prostu hurtem C: "na własność" i po sprawie


W Viście nie ma możliwości uwidocznienia ukrytych plików?

Originally posted by arek1111:

Wszystkie potrzebne pliki są tam co prawda, tylko nie wiedzieć czemu żaden nie wychodzi datowaniem poza grudzień ubiegłego roku, więc kiszka. worried Macie może jakieś sugestie czemu tak jest?


Te daty są co najmniej dziwne. Może przeszukaj dysk pod kątem nazw operowych plików, może masz jeszcze gdzieś jakiś nowszy profil Opery.