Wielkość menu PPM

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
albatros13 napisał(a):

W Operze po wciśnięci PPM menu wygląda tak nie zależnie od skórki: [img]http://img118.imageshack.us/img118/9662/zrzutekranuforumspolskakv6.png

Dałoby się je jakoś zmniejszyć. W innych programach wszystko wygląda jak powinno.

Pozdrawiam,
albatros

Medium napisał(a):

Originally posted by albatros13:

W innych programach wszystko wygląda jak powinno.


Wygląda na to, że czcionka w popup menus jest zależna od ustawień systemowych. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.


Zaufany napisał(a):

Co to za system operacyjny? MacOS X? Może Linux, X i czyste GTK? Na Windows Vista to mi nie wygląda. Jeszcze takiego menu nie widziałem.

Osobiście obstawiałbym środowisko X/GTK (Linux z Gnome) bez bibliotek QT.

albatros13 napisał(a):

Jest to Ubuntu z Gnome. Wszędzie poza Operą menu wygląda tak: http://img222.imageshack.us/img222/6784/zrzutekranufr7.png

Pozdrawiam,
albatros

Zaufany napisał(a):

To, co nazywamy Linuksem, zasadniczo nie posiada standardowych bibliotek graficznych. Nie posiada oczywiście też standardowego wyglądu. Zostało to jednak zdefiniowane w części dystrybucji Linuksów, w różnych różnie. W Ubuntu domyślnie jest stosowane Gnome z bibliotekami GTK. Tak więc ustawienie wyglądu w tej dystrybucji dotyczy tylko aplikacji, które bazują właśnie na GTK.

Opera jest zaś zbudowana głównie na podstawie zmodyfikowanych bibliotek QT, które wymagają zupełnie innych ustawień. Jeśli zainstalujesz sobie z repozytorium owe biblioteki QT, powinno być dostępne narzędzie, które z konsoli odpala się przez "qtconfig". Służy właśnie do modyfikowania wyglądu aplikacji QT. Zaznaczam tylko, że Opera jest zbudowana na zmodyfikowanej wersji, więc znaczną część rzeczy trzeba przestawić w niej samej.

Wypada jeszcze zaznaczyć, że środowisko KDE bazuje na bibliotekach QT, więc aplikacje QT wyglądają w nim bardziej naturalnie. KDE jest jednak tak dużą nadbudówką, że do natywności i tutaj jest daleko.

Ogólnie powodzenia w szukaniu rozwiązań gdzie popadnie i przyzwyczajania się do kompromisów.

albatros13 napisał(a):

Dzięki za pomoc :-)
Spróbuję się pobawić, może się uda

Pozdrawiam,
albatros

Zaufany napisał(a):

Możliwe, że potrzebny będzie "qt3config".