modyfikacja opery w stronę google chrome

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
silesiaster napisał(a):

Witam

Ostatnio zacząłem używać google chrome i przyznam, że spodobała mi się jej funkcjonalność. Niestety widać, że przeglądarka ta jest jeszcze w powijakach i jest sporo problemów, z którymi sobie nie radzi. Czy ktoś z Was modyfikował swoją operę w stronę "chromu"?
Jeśli tak to prosiłbym by podzielić się "sposobami" tej modyfikacji.
Ogólnie chodzi mi o zarządzanie zakładkami tzn. jeśli otwieram jakieś linki z danej zakładki by otwierały się one bezpośrednio za zakładką, z której zostały otwarte. Zauważyłem również, że szerokość zakładek w chrome jest zmienna jak w operze tj. im więcej zakładek tym się one ścieśniają ale w przeciwieństwie do opery pozostają one "stałe" tzn. że jeśli przełącze się na inna zakładkę to zostaje tylko podświetlona natomiast nie powieksza się co IMO psuje szyk i orientację. Ostatnia funkcja, która warta by była by o niej wspomnieć to to, że gdy otwieramy nową kartę to widać miniaturki najczęściej odwiedzanych stron. Czy istnieje możliwość takiej modyfikacji opery by dostosować ją do chromu w tych trzech powyższych przypadkach?

pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by silesiaster:

Ogólnie chodzi mi o zarządzanie zakładkami tzn. jeśli otwieram jakieś linki z danej zakładki by otwierały się one bezpośrednio za zakładką, z której zostały otwarte.


Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Karty → zaznacz: Otwieraj nowe karty obok aktywnej

Originally posted by silesiaster:

Zauważyłem również, że szerokość zakładek w chrome jest zmienna jak w operze tj. im więcej zakładek tym się one ścieśniają ale w przeciwieństwie do opery pozostają one "stałe" tzn. że jeśli przełącze się na inna zakładkę to zostaje tylko podświetlona natomiast nie powieksza się co IMO psuje szyk i orientację.


Szerokość nie zakładek, tylko uchwytów kart zależna jest od użytej w Operze skórki.
Coś namieszałeś w tej wypowiedzi, bo w końcu nie wiem, o co Ci chodzi.

Originally posted by silesiaster:

Ostatnia funkcja, która warta by była by o niej wspomnieć to to, że gdy otwieramy nową kartę to widać miniaturki najczęściej odwiedzanych stron.


W Operze sam ustalasz, jakie miniaturki mają się znaleźć na nowej karcie, czyli widoczne w Speed Dialu. Możesz je śmiało edytować.
Jeśli zależy Ci na najczęściej odwiedzanych stronach idź:
Narzędzia → Wygląd → Przyciski → Przeglądarka → przeciągnij Top10 na jakiś pasek

Reasumując widać, że bardzo mało znasz Operę.

silesiaster napisał(a):

Originally posted by medium:


Szerokość nie zakładek, tylko uchwytów kart zależna jest od użytej w Operze skórki.
Coś namieszałeś w tej wypowiedzi, bo w końcu nie wiem, o co Ci chodzi.tak dokładnie o to mi chodzi, że uchwyty kart minimalnie a jednak zmieniają swoje położenie w zależnośći od aktywnej karty, czyli nie istnieje możliwość wyeliminowania tego efektu z pozycji wyglądu tudzież preferencji?


Reasumując widać, że bardzo mało znasz Operę.Bardzo dziękuje za odpowiedź i tak zgadzam się dość niedawno przesiadłem sie ff na operę z czego wynika moja ignorancja.

pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by silesiaster:

tak dokładnie o to mi chodzi, że uchwyty kart minimalnie a jednak zmieniają swoje położenie w zależnośći od aktywnej karty, czyli nie istnieje możliwość wyeliminowania tego efektu z pozycji wyglądu tudzież preferencji?


Są skórki, gdzie ustalona jest maksymalna szerokość uchwytu karty, albo takie, gdzie uchwyt karty z punktu dostosowuje się do długości tytułu i tym samym możesz mieć otwarte dwie karty, a uchwyty będą różnej szerokości.
Generalnie w Operze jest to rzeczywiście płynne.
Można natomiast ustalić stałą szerość kart za pomocą prostego ustawienia zawijania paska kart, gdzie pojawią się uchwyty w kilku rzędach, przy dużej liczbie kart:
prawoklik na pasku kart → Dostosuj → Zawijaj pasek narzędzi

silesiaster napisał(a):

jeszcze jedno pytanie mam - jak wyłaczyć automatyczne ładowanie stron z poprzedniej sesji?

pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by silesiaster:

jak wyłaczyć automatyczne ładowanie stron z poprzedniej sesji?


Narzędzia → Preferencje → Ogólne → Uruchamianie → tu wybierasz interesującą Cię opcję.