Jak odświeżyć wszystkie strony hurtem?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
arek1111 napisał(a):

Zdaje się, że w menu kontekstowym była poprzednio taka opcja, a teraz nie moę tego znaleźć.

daroc napisał(a):

W menu chyba nie było..
Ctrl+F5 (reload all pages - tą akcją możesz sobie zrobić przeładowanie i poprzez skrót, i gest myszy, i menu, i button wink )

arek1111 napisał(a):

Była, była, tylko że ja faktycznie używałem Twojego Medium menu. No i teraz, kiedy wróciłem do Opery, myślałem, że to było w standardzie.
Tak że ładuję Twoje na powrót. wink

Daroc, dzięki, ale u mnie Ctlr+F5 nie działa.

arek1111 napisał(a):

A, i jeszcze pytanko poza konkursem, czy jest możliwość przeładowania sesji z FF do Opery? A jeśli tak, to jak, oczywiście?wink

daroc napisał(a):

Originally posted by arek1111:

Daroc, dzięki, ale u mnie Ctlr+F5 nie działa.


Po prostu dodaj sobie ten skrót.
F5 Ctrl --- Reload all pages

Katiusha7 napisał(a):

Jest taki dodatek (czy jak to się tam zwie w Firefox'ie wink ) OperaView który otwiera Opere ze stroną przeglądaną w Fx. Wiem, że działa w wersji 3.0.1 Firefox'a.

Są też takie przyciski w Operce które otwierają strony w Fx i IE i paru innych przeglądarkach.
Znajdziesz je na stronce: http://operawiki.info/PrzyciskiUzytkownika#webdev

Medium napisał(a):

Originally posted by Katiusha7:

Jest taki dodatek (czy jak to się tam zwie w Firefox'ie <img src=" width="17" height="17"> ) OperaView który otwiera Opere ze stroną przeglądaną w Fx. Wiem, że działa w wersji 3.0.1 Firefox'a.


Dzięki, przyda się.

Medium napisał(a):

Originally posted by daroc:

W menu chyba nie było..


Jest do tej pory, ale w nieaktywnej sekcji Nawigacja:
[Browser Navigation Menu]
Item, MI_IDM_Prev=Back
Item, MI_IDM_Next=Forward
Item, M_REWIND,=Rewind
Item, M_FAST_FORWARD,=Fast Forward
Item, MI_IDM_Stop=Stop
--------------------1
Item, MI_IDM_Reload=Reload
Item, MI_IDM_RELOAD_ALL=Reload all pages
Submenu, MI_IDM_AUTORELOAD_TOGGLE_PARENT , Reload Menu
--------------------4
Item, MI_IDM_HOME=Go to homepage
Item, MI_IDM_OpenURL="Go to page,,,,"Blank""

Polecam moje menu.

arek1111 napisał(a):

Dzięki za dotychczasową pomoc, ale to nie koniec niestety.
Kilka dni temu zainstalowałem sobie Medium menu, ale coś chyba jest nie tak, bo nie działa. Zgodnie z instrukcją załadowałem je do katalogu *user\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\menu, ale w Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Paski narzędzi → Konfiguracja menu jest tylko Opera Standard. Pomślałem więc, że może w wersji 9.52, której używam, własciwy katalog jest inny. Problem w tym, że w Pomoc>O Operze nie ma scieżki do menu. Co z tym fantem zrobić?

arek1111 napisał(a):

No i poszło wszystko pięknie - dzieki Medium. Ja wiedziałem dokładnie gdzie jest zapisane Twoje menu, więc nie musiałem go szukać. Problem polegał tylko na tym, że nie był to właściwiy katalog. Szkoda, że nie ma ścieżki w Pomoc od razu na widoku, tylko trzeba szukać, bo chyba w tym celu ta pomoc jest, żeby szukać nie trzeba było, ale... najważniejsze że działa. Jeszcze raz piękne dzięki.happy

Medium napisał(a):

Originally posted by arek1111:

Zgodnie z instrukcją załadowałem je do katalogu *user\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\menu, ale w Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Paski narzędzi → Konfiguracja menu jest tylko Opera Standard. Pomślałem więc, że może w wersji 9.52, której używam, własciwy katalog jest inny. Problem w tym, że w Pomoc>O Operze nie ma scieżki do menu. Co z tym fantem zrobić?


W Pomoc → O Operze szukasz Katalogu Opery, a nie podkatalogu menu. Ten podkatalog znajdziesz wewnątrz Katalogu Opery, czyli najprawdopodobniej Twoja ścieżka wygląda tak: C:\Documents and Settings\*user*\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\menu.

Zatem jeszcze raz:
Klik w link prowadzący wprost do pliku menu, wyświetli się w Operze. Z menu głównego Plik → Zapisz jako… i tu ustawiasz ścieżkę i dbasz, by zapis był z rozszerzeniem .ini.
Jeśli zapisałeś menu i go nie widać w spisie, znaczy to, że gdzieś w Twoim komputerze ono jest. Spróbuj przeszukać pliki na dysku na hasło „medium_9_pl_menu”, na pewno znajdziesz w jakimś dziwnym miejscu smile

Jak już uda Ci się je uruchomić, to polecam uczynić raz a dobrze pewien zabieg:
Otworzyć menu jakimś edytorem HTML (może być notatnik), znaleźć na końcu sekcję [Service Menu] i dopisać w tej sekcji, co następuje (można zapis ten oddzielić od reszty separatorem z kolejnym numerem na wzór całości menu):
Item, "Katalog Opery"="Execute Program, "explorer.exe", "file://localhost/C:/Documents%20and%20Settings/*user*/Dane%20aplikacji/Opera/Opera/profile/",, "Go to homepage""
przy czym ścieżka musi być zgodna z własną ścieżką do Katalogu Opery.
A jaka potem wygoda... yes

Medium napisał(a):

Originally posted by arek1111:

Szkoda, że nie ma ścieżki w Pomoc od razu na widoku, tylko trzeba szukać, bo chyba w tym celu ta pomoc jest, żeby szukać nie trzeba było


Zgadzam się, że nie jest to zbyt czytelny opis. Katalog Opery powinien nazywać się Katalogiem Ustawień Osobistych lub coś w tym stylu.
Mnie się pojęcie "Katalog Opery" kojarzy nie z własnym profilem ustawień, a z podstawowym katalogiem w Program Files, gdzie mieści się plik wykonywalny Opery oraz wszystkie niezbędne pliki towarzyszące.