Google News!!!

w dziale Opera
nicodem napisał(a):

Nie mogę w Operze 9.52 otworzyć strony http://news.google.pl/. Następuje automatyczne przekierowanie do strony angielskojęzycznej bez możliwośći wyboru języka polskiego. Problemu nie ma z Internet Explorerze. Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? JAk czytać Google News po polsku w Operze?

Nigatsu napisał(a):

Potwierdzam. Ale jest na to rada. Wystarczy w "Top Stories" (zaraz pod Google News) ustawić "Polska" i działa. Albo wchodzić przez adres http://news.google.pl/news?ned=pl_pl (link na dole strony pod "International versions of Google News available in:")

lemari napisał(a):

U mnie otwiera się po polsku, ale są kłopoty z zalogowaniem, muszę kombinować przez gmail. Opera 9.52
pozdr.

meteor333 napisał(a):

Ja mam inny problem z Googlem. To jest w ogóle dziwny serwis.

Mam ustawione skróty do stron z wiadomościami. Polskie biorę z Rzeczpospolitej lub z Najwyższego czasu, a światowe miałem ustawione na Google News. Jednak po wprowadzeniu przez Googla wersji polskiej pod adresem http://news.google.com/ zostałem uraczony polskim serwisem newsowym. Moim zdaniem powinno być jasne, że wchodząc na http://news.google.pl/ otrzymujemy serwis polski, a na http://news.google.com/ międzynarodowy. Tymczasem Google nie zwraca uwagi na wpisany adres, tylko niczym wielki brat, lepiej wie czego użytkownik chce ...

Serwis anglojęzyczny mam dostępny dopiero, gdy ... zmienię w preferencjach język przeglądarki. Szkoda, że w ogóle na IP nie założyli "rozróżniacza", bo skoro łączysz się z Polski, to po co Ci serwis światowy...

nicodem napisał(a):

W preferencjach mam wybrany język polski a strona dalej po angielsku. W Top Stries nie ma możłiwości wyboru Polska tak samo jak na dole strony. Wklejenie linka http://news.google.pl/news?ned=pl_pl przekierowuje na strone angielskojęzyczną. W żaden sposób nie wyświetla się. Co ciekawe przetestowałem na innym komputerze z tą samą wersją Opery i wszystko było OK. Czy ktoś rozumie te czary?