Kanały RSS oraz usuwanie

w dziale Opera
seemani napisał(a):

Witam,
Mam takie pytanie. Subskyrbuje dość dużo kanałów. Dziennie muszę usuwać po kilkanaście/dziesiąt wiadomości. Zastanawiam się czy zwykle delete z klawiatury usuwa te wiadomości permanentnie z dysku czy tylko przenosi do kosza opery... Nie wiedzieć dlaczego Opera mi zajmuje na dysku prawie 200mb. Poza tym nie mogę znaleźć kosza <wstyd>

Ryszard napisał(a):

Przenosi do kosza? Nie wiem - mam pocztę i rss i u mnie w koszu lądują wszystkie wiadomości na których wcisnąłem klawisz [Delete]. Kosz można opróżnić wyłącznie przez prawoklik - Opróżnij kosz. A prawolkik ten trzeba wykonać na panelu.
Ja tam (do panelu Poczta) trafiam przez wciśnięcie klawisza [F4]. Ty możesz też tak spróbować albo http://help.opera.com/Windows/9.52/pl/keyboard.html#key-panels-activate
Jeżeli masz tylko RSS to czy zobaczysz panel Poczta?

seemani napisał(a):

Ok, może inaczej... Wejdź na jakikolwiek kanał... Podświetl jakikolwiek wątek... Daj prawy... Ja mam w menu mam "przenieś do kosza" lub kombinacja Shitf+Delete "usuń na zawsze". Co najciekawsze... Przenosze do kosza prawoklikiem i co? W koszu nic nie ma... Można jakoś kosz usunąć manualnie z Program Files, tak jak powiedzmy w outlook czyli:
C:\Documents and Settings\nazwa_usera\Local Settings\Application Data\Identities\{DBAD3DCA-4930B-237X-A315-2D1C6E7436EA}\Microsoft\Outlook Express


P.S.
Do czego są potrzebne katalogi:

C:\Program Files\Opera\profile\vps\0000
.
.
.
C:\Program Files\Opera\profile\vps\0009

Ryszard napisał(a):

Ja tam wolę dokładnie - pisząc "kosz" myślisz cały czas o koszu Opery?
Czy masz w Operze skonfigurowane jakieś konto pocztowe (POP3)? Coś mi się wydaje, że Opera jest niebardzo dopracowana do samych kanałów - jakby dostęp do niektórych funkcji wymagał skonfigurowania konta pocztowego.
Czytając moje wywody pamiętaj, że mam też konta pocztowe.

Originally posted by seemani:

w menu mam "przenieś do kosza" lub kombinacja Shitf+Delete "usuń na zawsze"

Ja też - ale dopiero teraz to zauważyłem wink Czytam wiadomości, potrzebne zachowuję, niepotrzebne usuwam klawiszem [Delete], przeglądam RSSy u usuwam je po przejrzeniu (też klawiszem [Delete]) a na koniec klik w Usuń spam i opróżnij kosz.

Originally posted by seemani:

Można jakoś kosz usunąć manualnie

Nie - Opera wiadomości trzyma cały czas w jednym folderze\pliku a tylko pokazuje go w różnych widokach.
Ale - przez: Pomoc - O Operze ustal położenie "Katalog poczty" i zajrzyj do niego. (da się bezpośrednio w Operze - 3kliknięcia → Przejdź pod ten adres)
Treści wiadomości siedzą plikach np.
…/poczta/store/account6/2008/09/23/3170.mbs
…/poczta/store/numer konta - w kolejności zakładania/rok/miesiąc/dzień/3170.mbs
Wg. jakich zasad numerowane są pliki nie wiem - ale to nieistotne. Sprawdź, czy nie masz folderów odpowiadajcych dniom, z których RSSy całkowicie usunąłeś.
Sprawdź też rozmiarozawartość folderu …/poczta/lexicon/

Originally posted by seemani:

C:\Program Files\Opera\profile\vps

Nie wiem - dzisiaj po raz pierwszy przy pisaniu tej wiadomości, włączaniu/wyłączaniu Opery zauważyłem taki folder. Ale teraz zniknął.

nowotny napisał(a):

Originally posted by seemani:

P.S.
Do czego są potrzebne katalogi:

C:\Program Files\Opera\profile\vps\0000


http://my.opera.com/polski/forums/search.dml?term=vps&tag=&username=&exactusername=Y&mode=forum&submit=+search+&datemodifier=newer&limitdate=any&sortby=rel&disp=post