"Błąd inicjacji modułu pocztowego"

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Bertus87 napisał(a):

Witam
Z powodu sterów do telefonu ostatnio musiałem zrobić przywracanie systemu (win xp sp3). Po tym gdy chciałem uruchomić opere 9.52 wyskoczył mi komunikat :
2008-09-28_215244.jpg
Nie mogę : otworzyć poczty, kontaktów, założyć nowego konta. Próbowałem zrobić "napraw" poprzez instalacje przeglądarki, ale nic nie pomogło.

Zaufany napisał(a):

Prawdopodobnie uprawnienia do jednego katalogu zostały przerobione.

1. Wpisz w pasek adresu "opera:about".
2. Sprawdź, gdzie jest katalog poczty.
3. Sprawdź uprawnienia do plików w tym katalogu, jak i sam katalog.

W przypadku Windows XP Home można sobie nadać prawa administratora, aczkolwiek nie wiem, czy zadziała.

Można też sprawdzić działanie Opery na innym profilu. (Innym koncie, użytkowniku, loginie.)

Bertus87 napisał(a):

Jeżeli dobrze rozumiem z uprawnieniami to chodziło ci udostępnianianie i zabezpieczanie. Jeżeli tak to wszystkie są udostępnione.

Zaufany napisał(a):

Udostępnianie plików to inna sprawa. Miałem na myśli możliwość modyfikowania plików, względnie obecność atrybutu, że plik jest tylko do odczytu.

W przypadku Windows XP Home brakuje dostępu do wielu istotnych tutaj ustawień. Aby obejść restrykcje najłatwiej jest ustawić dla konta prawa administratora. Ale nie wiem dokładnie, jak bardzo to jest skuteczne.

W przypadku lepszych wersji Windows XP można sobie swobodnie ustawiać precyzyjne uprawnienia na różne pliki. (Dla różnych kont i grup oddzielnie.) Do odczytu, modyfikacji, zmiany nazwy, właściciela i takie tam, jakieś kilkanaście pozycji, chyba.

Najszybszym sposobem wstępnej diagnozy problemu jest założenie sobie nowego konta i uruchomienie z niego Opery. Taka procedura powinna utworzyć domyślną konfigurację. Jeśli wszystko będzie dobrze działało, problem leży gdzieś w ustawieniach albo w uprawnieniach do plików konfiguracyjnych.

Bertus87 napisał(a):

Mam Win XP Pro (sp3)
Założyłem nowe konto w windows i uruchomiłem opere i nie było żadnego problemu z utworzeniem kont itp.
Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Gdybym przeinstalował opere i założył od nowa konta email, to przechowywane wiadomości które są na kocie np interii zotaną wszytkie wczytane przez operę

Medium napisał(a):

Originally posted by Bertus87:

Gdybym przeinstalował opere i założył od nowa konta email, to przechowywane wiadomości które są na kocie np interii zotaną wszytkie wczytane przez operę


Według mnie tak. Ale po co? Przeinstalowując Operę można zachować katalog poczty mail.

golew napisał(a):

Tylko uwaga, ta wersja Opery usuwa listy z serwera. Na dniach powinna wyjść 9.60, w której mozna to wyłączyć.

Zaufany napisał(a):

Gdybyś przeinstalował Operę, to by się nic nie stało. Aby coś się stało, trzeba skasować pliki konfiguracyjne Opery, prawdopodobnie właśnie te w katalogu "mail". Skoro to jest wersja pro, posprawdzaj, czy do wszystkich plików w katalogu mail, jak i samego katalogu, masz jakieś pełne uprawnienia: read, write i te kilka innych. Jakbyś nie miał, to sobie nadaj, jak nie będzie się dało nadać, zrób to z konta administracyjnego.