Jak skutecznie wykasować historię przeglądania w 9.52 ?

w dziale Opera
darek0028 napisał(a):

W chyba niestety ta funkcja niegdyś działająca została zepsuta. Kasuję opcją menu, też w preferencjach i nic. Odinstalowałem opera zainstalowałem, wykasowałem pliki w "dane aplikacji" i nic-przy wpisywaniu adresu dalej wyświetla mi się pół ekranu podpowiedzi z historią z pół roku wstecz, co już dawno zapomniałem że tam wchodziłem nawet.

Drk

ja_szczur napisał(a):

A czy w: Narzędzia -> wyczyść prywatne dane (lub coś podobnego) zaznaczasz wszystkie pozycje?

darek0028 napisał(a):

Tak w "wyczyść hisotrię przeglądania". Też próbowałem w preferencje->zaawansowane.

darek0028 napisał(a):

A wogóle w tej 9.x operze którą wczoraj zainstalowałem to byków aż miło i to zupełnie nowych-fajnie tylko reklamy blokuje.

darek0028 napisał(a):

Już skasowałem i zadziałało.

Adalbertus napisał(a):

Nie wiem, czy to błąd Opery, ale zauważyłem, że Opera mnie "nie słucha" przy opcji związanej z historią. (Wiem, że można wyłączyć opcję AutoDropDown w opera:config, ale to jest tak jakby rozwiązanie siłowe.)

A więc przedstawiam istotę problemu:
Narzędzia/Preferencje.../Zaawansowane/Historia, "Zapamiętuj odwiedzone adresy w historii i dla autouzupełniania". Daję tam zero, więc nie powinno nic zapamiętywać, ale przy następnych uruchomieniach Opery, odwiedzone wcześniej adresy nadal wyskakują w pasku adresu- można użyć czyszczenia przy opcji "Adresy", lub włączyć czyszczenie całkowite w Narzędzia/Wyczyść historię przeglądania, ale to nie jest to o co mi chodzi. W końcu jak zaznaczam, żeby nie pamiętała adresów to ma ich nie pamiętać. Jest to denerwujące, gdy Opery intensywnie używa kilka osób i cały czas wyskakuje ogromna lista adresów, które każdy wpisywał. Chcę, żeby wyskakiwały tylko podpowiedzi stron z zakładek.

(Przy pamięci podręcznej mam zaznaczone "opróżniaj przy zamykaniu", ale ta opcja chyba nie ma z historią adresów nic wspólnego?)

Proszę bardzo o pomoc w tej sprawie.

Medium napisał(a):

Originally posted by Adalbertus:

Narzędzia/Preferencje.../Zaawansowane/Historia, "Zapamiętuj odwiedzone adresy w historii i dla autouzupełniania". Daję tam zero, więc nie powinno nic zapamiętywać, ale przy następnych uruchomieniach Opery, odwiedzone wcześniej adresy nadal wyskakują w pasku adresu


Nie "Zapamiętuj odwiedzone adresy w historii i dla autouzupełniania", a "Zapamiętuj treść odwiedzanych stron", to jest różnica.
Zapamiętana treść służy do wyszukiwania w historii.
To nie ma związku z adresami w pasku adresu.

Adalbertus napisał(a):

"Zapamiętuj treść odwiedzanych stron" też mam odznaczone.
Ale treść stron to przecież co innego niż adres strony. A mi chodzi właśnie o te adresy, które się rozwijają z paska adresu(autouzupełnianie).Dołączam zrzut ekranu z moimi preferencjami dotyczącymi historii. Przy widocznej na screenie opcji "Adresy" jest przycisk "Wyczyść". gdy go wciskam to adresy z paska znikają. Ale w końcu w polu "Adresy" mam wpisane 0, więc Opera nie powinna pamiętać żadnego wpisanego adresu.opera.JPG

Medium napisał(a):

Odznaczając w opera:config Auto Dropdown nie pozwolilisz na rozwijalne autouzupełnianie w pasku adresu. Sprawdź.

Adalbertus napisał(a):

Wiem, ale wtedy znikną także podpowiedzi z zakładek. A chcę żaby to działało tak jak np. w Firefoksie. Jak tam zaznaczam, że ma nie pamiętać adresów to on ich nie pamięta, a w pasku adresu wyskakują tylko podpowiedzi z zakładek. Stosowałem ten trik z opera:config Auto Dropdown, ale według mnie jest to rozwiązanie siłowe. Z tymi adresami to chyba wygląda na błąd Opery.

Żeby przynajmniej był jakiś przycisk czyszczący adresy, który można by sobie dać np. na górną belkę programu, żeby nie trzeba było się przebijać przez te wszystkie "menusy"(w standardowych przyciskach Opery chyba nie ma takiego).

Medium napisał(a):

Originally posted by Adalbertus:

Z tymi adresami to chyba wygląda na błąd Opery.


Rzeczywiście panuje tu zamęt. Wymieniłabym jeszcze kilka uchybień, które nazwałabym podobnie do Ciebie, błędami Opery, m.in. w poczcie.