Okno "Transfery" jak to działa?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Bacior napisał(a):

Na jakiej zasadzie usuwane są pozycje w oknie "Transfery"? Np. zatrzymam aktywny transfer i wyłączę Opere za jakiś czas uruchomię ją ponownie i ... zatrzymanej pozycji nie ma. Poza tym znikają też często wpisy, które zostały ściągniete do końca. Myślę, że działa to na takiej zasadzie, że jeśli usunę plik powiązany z danym wpisem to zostaje on również usunięty(jeśli mam racje to czy można to zmienić?).

Pozdrawiam!

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Bacior:

Na jakiej zasadzie usuwane są pozycje w oknie "Transfery"?


Odpowiedzialna jest za to wartość tej zmiennej: opera:config#TransferWindow|KeepEntriesDays . Określa ona ile dni ma zostawać transfer w Karcie transferów, 0 oznacza kasowanie tej historii przy każdym restarcie przeglądarki.

Opera's Settings File Explained

Bacior napisał(a):

Oto właśnie chodzi, że nie znikają wszystkie pozycję tylko, niektóre. A wartość rzeczonej zmiennej wynosi u mnie 120. Tutaj mam dodatkowe pytanko, czy można ustawić tak by nigdy nie usuwało wpisów?

JaDo napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Określa ona ile dni ma zostawać transfer w Karcie transferów, 0 oznacza kasowanie tej historii przy każdym restarcie przeglądarki.


Ale prawidłowo działa od 9.6 i niżej od 9.50.

Originally posted by 9.6beta1 windows changelog:

When setting opera:config#TransferWindow|KeepEntriesDays to 0, Opera now removes the transfer history when restartingOriginally posted by Bacior:

Oto właśnie chodzi, że nie znikają wszystkie pozycję tylko, niektóre.


http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=2113059

Originally posted by Bacior:

A wartość rzeczonej zmiennej wynosi u mnie 120. Tutaj mam dodatkowe pytanko, czy można ustawić tak by nigdy nie usuwało wpisów?

Czyli, po 120 dniach.

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=221356

Wydaje mi się zatem, że nawet gdyby była taka możliwość, to i tak przypadkowo można usunąć, a wtedy szukaj wiatru w polu. Historia ściągania zapisywana jest w pliku download.dat, jeśli jednak usuniemy ściągnięty plik z listy, natychmiast odpowiedni wpis jest stamtąd usuwany.

Medium napisał(a):

No właśnie i mnie transfery znikały z listy w sposób - nazwałabym - dowolny, pomimo ustawienia w opera:config Keep Entries Days wartości 10.
Jeśli jednak na trwałość widoku listy transferów wpływ ma los ściągniętego pliku, a także jego lokalizacja (tj. zmiany tej lokalizacji), to w takim razie mam wyjaśnienie efemeryczności tej listy.

JaDo napisał(a):

@medium

W download.dat jest zapisywana lokalizacja, ściągnij coś i otwórz go w jakimś edytorze.

Półśrodkiem na "znikanie" (nie w momencie przeniesienia lub usunięcia pliku) może być ustawienie atrybutu tylko do odczytu. Wiem, że nieporęczne, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Medium napisał(a):

Originally posted by JaDo:

W download.dat jest zapisywana lokalizacja, ściągnij coś i otwórz go w jakimś edytorze.


Otworzyłam z ciekawości (przy użyciu Notepad2) plik download.dat zanim cokolwiek ściągnęłam.
I co widzę: krótki zapisek o ściąganym filmie (film nie był ściągnięty do końca, proces przerwałam), a reszta to... dane z kanałów rss yikes , czy to normalne?
Zamieszczam obraz części pliku:
download.dat.png
Czy to normalne? Czy aby moja Opera jest "zdrowa"?

Katiusha7 napisał(a):

Originally posted by medium:

Jeśli jednak na trwałość widoku listy transferów wpływ ma los ściągniętego pliku, a także jego lokalizacja (tj. zmiany tej lokalizacji), to w takim razie mam wyjaśnienie efemeryczności tej listy.Originally posted by JaDo:

Półśrodkiem na "znikanie" (nie w momencie przeniesienia lub usunięcia pliku) może być ustawienie atrybutu tylko do odczytu. Wiem, że nieporęczne, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.Wczoraj pościągałam ze strony Asusa kilkanaście potrzebnych mi plików w formacie zip i rar i wszystkie były na liście w transferach. Dzisiaj (po restarcie kompa i Opery) czytając ten temat kuknełam z ciekawości w transfery czy są nadal na liście i... znikły. Wszystkie które ściągałam wczoraj (wcześniejsze są) mimo, że nie zaszły zmiany opisane przez Medium i JaDo. faint
Dziwny jest ten świat, a raczej Operka 9.52 i jej lista transferów. wink

Medium napisał(a):

Originally posted by Katiusha7:

Dzisiaj (po restarcie kompa i Opery) czytając ten temat kuknełam z ciekawości w transfery czy są nadal na liście i... znikły. Wszystkie które ściągałam wczoraj (wcześniejsze są) mimo, że nie zaszły zmiany opisane przez Medium i JaDo.


W jednym jednak miałam rację: w efemeryczności zapisów w liście transferów. Prawidłowości, które nimi rządzą trudno dojść.