Artykuł na wp.pl o Operze Mini

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
JaDo napisał(a):

http://tech.wp.pl/kat,1009793,wid,10413120,wiadomosc.html?ticaid=16b60&_ticrsn=5

Czy ktoś z użytkowników OM mogłby się odnieść do tego artykułu? Prawda, półprawda, gieprawda?

Umieściłem wątek/link tutaj, bo w ramach Promocji, to on raczej się nie mieści. wink

woj-tek napisał(a):

IMHO kwestia telefonu a nie przeglądarki. U mnie w telefonie (w sumie to pda z WM) konfiguruje się w ustawieniach połączenia czy ma automatycznie rozłączać czy nie...

tomurbanowicz napisał(a):

U mnie Opera Mini nie podtrzymuje sesji - było tak w SE k750i teraz Nokie E51 i E71. Nie wiem co ponosi za to winę.... Używam teraz ECWEB i jestem baaaardzo zadowolony...

adrase napisał(a):

Witam,

to chyba jednak nie problem ustawień telefonu. Właśnie dostałem rachunek na ponad 300 pln. Ustawień nie zmieniałem, z internetu nie korzystam dużo. Okazało się, że wszystkie sesje mam jakoś normalnie porozliczane po 50 gr czy złotówce oprócz jednej. Rozliczenie z tego jednego dnia za transfer danych wynosi 230 zeta smile Będę to jeszcze wyjaśniał z operatorem ale sądzę że to właśnie wina Opery. Tel Samsung i600 w playu.

andol napisał(a):

Z problemem zrywania sesji spotkałem się na jednym telefonie - SE K800i. Połączenie internetowe nie działą tam przy ustawieniu opcji „Sieć” > „Protokół” na Socket (trzeba korzystać z HTTP). Zrywanie sesji dotyczy również innych aplikacji Java zainstalowanych w tym telefonie. W telefonach Nokia N73 i SE K510i działa ustawienie Socket i takich problemów nie zauważyłem.

Jeśli chodzi o fakturę, to w Playu mam właśnie ten trefny K800i. Faktura za sierpień opiewała na kilkaset złotych. Dotarła do mnie z opóźnieniem, a dołączony był do niej list, w którym napisano, abym nie opłacał tej faktury, gdyż w wyniku „działań kontrolnych” zauważono nieprawidłowości w rozliczeniach za transmisję danych. Zapowiedziano dosłanie faktury korygującej. Co prawda owa faktura nic nie korygowała (była błędna!), ale ostatecznie rozliczono mnie prawidłowo, tzn. naliczono około 250 zł mniej. smile

DODANE: na K800i polecam uruchomienie wbudowanej przeglądarki, nawiązanie połączenia, zminimalizowanie wbudowanej przeglądarki i przełączenie na Operę MIni. Uciążliwe, ale działa.

Zajec napisał(a):

Próbowałeś zaktualizować firmware w swoim K800i? U mnie działa na socket bez kłopotu, sieć Orange. Chyba, że masz na myśli rozłączanie po dłuższym czasie, powiedzmy 10 minut? Bo tak długo bezczynnie faktycznie nie siedzę w Operze Mini.

andol napisał(a):

Rozłączanie następuje kilka(naście?) sekund po załadowaniu strony. Firmware'u nie aktualizowałem.

DODANE: aktualizacja firmware'u nic nie zmienia.

tomurbanowicz napisał(a):

A jak zauważacie, że następuje rozłączenie sesji? Po czym to stwierdzacie na telefonie?

arkwierz napisał(a):

nie zauwazylem nigdy zadnego zrywania sieci.
dzialalo i nadal dziala poprawnie.

tomurbanowicz napisał(a):

Jeśli mogę prosić Cię o krótki test. Otwórz jakąś stronę i zostaw ją np. na 5-10 min. Po tym czasie spróbuj otworzyć inną z zakładek. U mnie po czasie ok. 5 min (może mniej, w sumie to nie mierzyłem), Opera Mini znowu prosi o możliwość łączenia się z netem - nie wiem jak mam to rozumieć...

arkwierz napisał(a):

otworzylem storne gazeta.mobi
poczekalem 15min
kliknalem w inna zakladke
otwiera sie mobilny onet
nie pytalo o mozliwosc polaczenia, widac bylo caly czas polaczone

tomurbanowicz napisał(a):

To u mnie tak dobrze nie jest smile Tak samo miałem z SE 750, E51 a teraz E71. Być może to wina operatora? Mam abo w Erze.
Ale ciekawe dlaczego w UCWEB jest u mnie OK? W Operze Mini testowałem zarówno na socket jak i html.

adrase napisał(a):

Dostałem pismo od Playa, że jednak nie policzą mi tych 230 zeta. Może to jednak nie wina przeglądarki... Sam już nie wiem. Grunt, że nie muszę płacić smile

peef napisał(a):

Witam serdecznie, Ad.temat - jak dla mnie kompletna bzdura, artykuł sponsorowany w kierunku [-] konkurencji. Od Motoroli przez Eriksona, do Noki Opera Mini z reguły bez zarzutów. Problem to wyświetlanie, ale to wina aparatów/systemów(ostatnio katuje symbianta 60/3 na N73) i jest dobrze. PLUS, koszty pobierania(strony zwykłe) minimalne.

malsumis napisał(a):

kurcze, bardzo chciałbym żeby sprawa została jakoś lepiej naświetlona.

Jakiś czas temu(rok, albo półtora) wpadł mi do głowy pomysł sprawdzenia sobie jak to ustrojstwo działa. Przeczytanie kilku podstron onetu kosztowało mnie 40pln sad Na rachunku miałem kilkadziesiąt połączeń po 500KB/0,79gr każde(chyba 0,79). Mój operator to Era.

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to to że to mój kretyński telefon(S-E T630), który poza tym incydentem, świetnie się sprawuje. Po przeczytaniu artykułu na wp uznałem że coś musi być na rzeczy, ale kompletnie się nie znam na metodach rozliczeń, jak i nawiązywania połączeń przez apikacje J2ME.

Poszperałem kilka dni temu i wydaje się, że jest to ogólny problem J2ME, a nie tylko Opery. Ale z drugiej strony, może to mój "ulubiony" operator komórkowy, a nie oprogramowanie? Szczerze mówiąc, to chętnie bym sobie pokorzystał z internetu na komórce, ale ten incydent to jest zdecydowany showstopper.