Youtube i podgląd miniatury karty

w dziale Strony WWW w Operze
weaselr napisał(a):

Po najechaniu kursorem na zakładkę pojawia się jej miniatura i czasami zdarza się tak, że film się przesuwa w lewo i tak już zostaje.
Czy to jakiś błąd? Czy da się to jakoś zmienić?
Opera 9.51 na Vista 32 sp1

youtube.jpg

Medium napisał(a):

Nie zaobserwowałam nigdy tego zjawiska, może dlatego, że mam wyłaczony podgląd miniatur:
Use Thumbnails in Tab Tooltips

Originally posted by weaselr:

Opera 9.51 na Vista 32 sp1


Zaktualizuj do 9.52. Co do systemu, to pewnie nie ma większego wpływu, może raczej stosowana rozdzielczość ekranu?

weaselr napisał(a):

Zaktualizowałem do 9.52 i chyba pomogło. Rozdzielczość mam teraz 1920x1200 ale ma mniejszej też tak się działo. Co do systemu to może być jakiś wpływ bo np google mapsy chodzą dużo wolniej na Vista jak na XP. Np. na Vista w IE mapsy śmigają a juz w Operze laguje. Najlepiej to widać podczas przesuwania mapy czy StreetView.

weaselr napisał(a):

Originally posted by medium:


działo się to dokładnie wtedy, gdy wyświetlałeś miniaturkę otwartej karty?


Tak. Natychmiast po wyświetleniu miniaturki element video przesuwał się w lewo. Potem po schowaniu miniaturki nadal pozostawał z lewej strony. Pomagało oczywiście odświerzenie i włączenie na chwilę tego panelu z lewej strony. W wersji 9.52 do tej pory nie zauważyłem już tego zjawiska. Jednak rzeczywiście nadal nie ma elementów flashowych w miniaturkach. W speedDial tak samo.

Medium napisał(a):

Originally posted by weaselr:

Co do systemu to może być jakiś wpływ bo np google mapsy chodzą dużo wolniej na Vista jak na XP.


To przykre, że na nowszym systemie Opera radzi sobie gorzej. Ale wątkowy efekt przesunięcia wynika chyba z jakiegoś problemu z czytaniem arkusza stylu strony.
Dopytam: działo się to dokładnie wtedy, gdy wyświetlałeś miniaturkę otwartej karty? Bo właśnie w wątkach o nowych buildach mówi się o braku elementów flashowych w miniaturkach (tych od kart oraz w Speed Dialu) jako o błędzie Opery...
Gdybyś chciał spróbować najświeższego buildu kandydującego do finalnej 9.6, polecam b.10443 smile bardzo lekko chodzi.

P.S. Jeżeli możesz, zmień tytuł wątku na następujący "Youtube i podgląd miniatury karty", bo ten jest mylący. Zakładki, to adresy stron zapmietane w folderze "Zakładki" (menu główne → Zakładki).