Mix pola adresu i listy wyszukiwarek

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
meteor333 napisał(a):

Pomysł polega na tym by zintegrować pole adresu z polem wyszukiwarek.

Wyglądać by to miało tak:

Domyślnie jest pole adresu, ale gdy klikniemy z prawej strony na skierowany w dół trójkącik bigsmile, to pojawia się lista ostatnio wpisywanych adresów (prawie nigdy z tego nie korzystam). Fajnie by było, gdyby się dało zamiast tej listy umieścić tam listę wyszukiwarek.

Reasumując: Adres, a pod nim rozwijalna lista wyszukiwarek (Google, Wiki, Hakia etc.).

PS. Tak wiem, że można wykorzystywać pole adresu do wyszukiwania poprzez użycie słów kluczowych. Nie o to mi chodzi. Ja bym tam chętnie widział całą listę wraz z faviconkami zaraz pod adresem.

Możliwy jest taki myk?

Medium napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Możliwy jest taki myk?


Zapytaj na Opera Desktop Team wink

meteor333 napisał(a):

Jeśli już, to wish list smile

Ja kawałek tego rozwiązania już mam.

W search.ini kopiujesz jakąś wyszukiwarkę i w URL wstawiasz "=%s". Query i Key możesz wyczyścić. Taka wyszukiwarka robi o tyle za pole adresu, że jeśli wpiszesz w nią np. http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=252108 to wejdziesz do tego wątku (w tym przypadku adres musi być wpisany lub wklejony dokładnie).

[Search Engine]
UNIQUEID=EFE287169168F145A69DB9BEB2842DEB
Name=
Verbtext=0
URL=%s
Query=
Key=
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=utf-8
Search Type=0
Position=-1
Nameid=0
Deleted=0


Gdyby udało się to pole poszerzyć (da się ???), to mielibyśmy prawie pasek adresu na liście wyszukiwarek. Prawie, bo nie pokazywałby adresów stron, na które weszliśmy poprzez odnośnik. Jednak nie przeszkadzałoby to dodać takiej strony do zakładek lub skopiować jej adresu.

Wyświetlenie adresu w polu wyszukiwarek pośrednio też udało mi się ośiągnąć. Jeśli dodasz do [Edit Go Widget Popup Menu] kod:

Item, Pokaż adres=Copy document address & Paste


to klikając poprzez PPM w obrębie pola wyszukiwarek wyświetlisz tam adres strony.

Myślę, że tą ideę dałoby się jeszcze rozwinąć. Może nawet sprawić by adres wskakiwał automatycznie, albo po kliknięciu przycisku. Integracja adresu i wyszukiwarek dałaby sporo miejsca na przyski użytkownika lub wręcz "uprzysiskowienie" paska menu. W połączeniu z Twoim pomysłem na Full Screen możnaby zmieścić wszystkie narzędzia w 2 paskach. Czyli mieć i Full Screen i wszystkie opcje pod ręką, słowem: zjeść jajo i nadal mieć jajo smile.

Jeśli ktoś ma stosowne umiejętności, to zapraszam do pociagnięcia pomysłu dalej smile.

Medium napisał(a):

Szczerze mówiąc nie podzielam Twego sposobu myślenia, ani entuzjazmu. Nie używam też swego przycisku do Fullscreen, korzystam z wbudowanego pełnego Fullscreena w razie potrzeby.
Wiem i widzę, że w Operze da się wiele zrobić, ale chyba Twój kierunek myślenia nie idzie zgodnie z kierunkiem myślenia twórców Opery.
Wyszukiwarki powinny być wyeksponowane, a nie ukryte, bo one przynoszą dochody.
Jeśli uda Ci się coś wykombinować, będziesz z tego korzystał, życzę powodzenia!

meteor333 napisał(a):

Kto nie kombinuje ten się nie rozwija wink.

Ja sam czasami, przy swoich nikłych umiejętnościach wprowadzam często modyfikacje, z których potem 1/3 okazuje się wartościowa w praktyce, ale żeby dotrzeć to tego, co się sprawdza musisz pójść kilkoma uliczkami. Czasami można dany pomysł rozwinąć w innym kierunku, czasami przy okazji coś zauważyć. Np. z wątku o Full Screen wyłowiłem z polecenia Szyka pomysł na zastosowanie polecenia Delay w zupełnie innym miejscu.

Ja raczej daleko tego nie pociągnę ze względu na to, że jestem co najwyżej zaawansowanym laikiem, choć znajomym konfiguruję to i owo i uchodzę u niektórych za "guru", choć tak naprawdę mało wiem wink. Jeśli prawdziwy guru zainteresuje się sprawą, to może coś z tego wykombinuje, jeśli nie to wątek przejdzie do historii.

Medium napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Np. z wątku o Full Screen wyłowiłem z polecenia Szyka pomysł na zastosowanie polecenia Delay w zupełnie innym miejscu.


Przez pewien czas używałam przycisku otwierającego pasek osobisty z tym poleceniem, ale w końcu mnie to wkurzyło scared i znów mam zwykły.