FireFox plugin Mouseless Browsing

w dziale Aplikacje dla Opery
pankot napisał(a):

znalazłem taki fajny plugin "Mouseless Browsing" pod FF
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/879

do każdego linku ,checkboxa,pola tekstowego dodaje cyfrę i po naciśnięciu (można definiować) CTRL+cyfra przechodzi na link
coś dla zatwardziałych klawiszowców-przydatne też do laptopów

widział ktoś coś podobnego pod Operę?

Zajec napisał(a):

To nie jest plug-in tylko add-on (dodatek). Plug-iny działają generalnie w dowolnej przeglądarce i obsługuja konkretny element strony.

W Operze do nawigacji klawiaturowej masz skróty SHIFT+strzałki oraz SHIFT+ESC. Oczywiście możesz je dowolnie przerobić, np. na "WSAD".

pankot napisał(a):

Opera ma oczywiście spore możliwości jeśli chodzi o skróty klawiaturowe ,ale ten dodatek posiada funkcje ,której chyba nie ma w Operze.
Numeruje wszystkie linki, pola do wprowadzania tekstu ,a nawet przyciski.
Bardzo wygodna rzecz zwłaszcza dla klawiszowców i posiadaczy laptopów.
Ciekawe czy istnieje podobny program na Windowsa numerujący ikonki,pola, przyciski....

.

Zajec napisał(a):

Jedynym rozwiązaniem będzie chyba napisanie UserJS. Przejście przez wszystkie odnośniki i dodanie jakichś elementów z position: absolute; Niestetety mój brak czasu na to nie pozwala.

Zaufany napisał(a):

Opera ma panel boczny z linkami. Może można bawić się nim bez klawiatury?

daroc napisał(a):

Można.
Musiałbym przetestować w wolnej chwili ten dodatek do Firefoxa. Ale póki co uważam, że numerowanie to wcale nie jest wygodna metoda. Trzeba wykonywać jakieś kombinacje klawiszy (przeciętna strona ma raczej wiecej niż 10 linków), tj. najpierw szukać kombinacji na ekranie, później gimnastykować się, żeby wykonać tę kombinację klawiszy... Czy nie lepiej - tak jak zasugerował Zajec - użyć Shift+strzałek? Chociaż moją ulubioną metodą jest i tak wciśnięcie przecinka i wpisanie odpowiedniej frazy (nazwę linka).
Swoją drogą nie trzeba wyszukiwać od razu linka. Można wyszukać fragment tekstu znajdujący się przy tym linku - wtedy wciskając Shift+strzałki rozpoczniemy nawigację z miejsca, które było podświetlone podczas wyszukiwania.