Błąd od wersji 9.5 na stronie ogame

w dziale Opera
KazikC napisał(a):

Sporo czasu poświęcam grze Ogame, gra się w nią za pomocą przeglądarki internetowej. Ja korzystałem z Opery ale od wersji 9.5 przeszedłem na Firefoxa gdyż Opera popełnia błąd który mi przeszkadza w grze.Spróbuje w skrócie opisać na czym on polega.
1 naciśnięcie linka (szpieguj) powoduje wykonanie akcji (wysłanie sond szpiegowskich) - tu jeszcze jest dobrze
2 ale wykonanie tego polecenia powinno być zasygnalizowane informacją poniżej głównego okna podglądu - i tego nie robi Opera od wersji 9.5 choć wszystkie inne przeglądarki IE6,7,8 Google Chrome, Firefoks 3, Safari nie mają z tym problemu.
Można by powiedzieć że to bzdura, gra nie warta zainteresowania, ale czy można wierzyć przeglądarce która nie wyświetla wszyskiego co ma wyświetlić? czy na innych stronach nie ukryje wiadomości o wiele większym znaczeniu?

Zaufany napisał(a):

Opera nie jest popularną przeglądarką, szczególnie w pewnych regionach. Trzeba się pogodzić z faktem, że część stron zawiera błędy, które akurat w Operze powodują problemy, a w innych przeglądarkach nie. Względnie zawierają niestandardowe rozwiązania albo takie, które są w bardzo wczesnej fazie implementacji.

Temat ten bardziej pasuje do grupy "Strony WWW w Operze". Tam chyba ktoś kiedyś wspominał już coś o Ogame. Możesz poszukać.

W każdym razie zainstaluj nową 9.6 i sprawdź wszyskie maskowania czy identyfikacje, jakie są udostępnione w preferencjach witryny.

KazikC napisał(a):

Opere 9.6 mam już zainstalowaną, błąd o którym pisałem też tam jest, starsze wersje Opery (do 9.27) w grze Ogame zachowują się tak jak należy.

Medium napisał(a):

Originally posted by KazikC:

starsze wersje Opery (do 9.27) w grze Ogame zachowują się tak jak należy.


Wobec tego menu Pomoc → Zgłoś problem z witryną. W opisie zaznacz, że błąd występuje od wersji 9.5.

Zajec napisał(a):

Ehh. W kodzie strony index.php?page=galaxy... mozna znaleźć taki fragment kodu:

var row = e2.insertRow('test');

Dokumentacja wyraźnie mówi, że funkcja "insertRow" przyjmuje jako argument indeks, czyli liczbę. Nie można podać stringa typu 'test'.

Firefox (Gecko) w takiej sytacji traktuje 'test' jako 0. Opera tej linijki kodu nie wykonuje, bo nie zgaduje "co autor miał na myśli". Gdy zamieniłem tę linijkę podstawiając 0 zamiast 'test' - w Operze zaczęło wszystko działać.

Zajec napisał(a):

Zgłosiłem: http://board.ogame.onet.pl/thread.php?postid=13126744#post13126744

mortal84 napisał(a):

Witam
Chciałbym się podpiąc pod temat błędów zwiazanych z ogame i operą 9.60.
Czy ktoś wie jak zmusić Operę 9.60 aby ładowała do Ogame skina z dysku? W starej wersji (9.27) potrzebny był program Abyss Web Server, lecz teraz nie spełnia już swojej funkcji.
Następny problem związany jest z Menadżerem haseł. Dawniej mogłem ustawić sobie zapamiętywanie haseł do kilku uniwersów, a w nowej wersji Menadzer pamięta tylko uniwersum, na którym ostatnio się logowałem. Można coś z tym zrobić?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Zajec napisał(a):

A ten Abyss Web Server działa poprawnie? Możesz przez http://127.0.0.1/ przeglądać pliki skórki?