kółko myszy w operze - czułość

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
nether napisał(a):


Jak zmienić czułość kółka myszy w Operze? Chodzi mi o szybkość, z jaką przesuwa się zawartość strony przy ruchu kółka. wink

Medium napisał(a):

Czułość, a raczej skok scrolla myszy ustawiasz w systemie, w Panelu sterowania.

woj-tek napisał(a):

Ew. gdy chcesz dla jednej aplikacji mieć inne ustawienie możesz użyć KatMouse (który pozwala także na przewijanie zawartości okna nad którym znalazł się kursor bez konieczności aktywowania tegoż okna - przydatne bardzo smile )

daroc napisał(a):

Super. Szukałem czegoś takiego od dawna. Chyba od czasu gdy zrezygnowałem ze starej wysłużonej myszki A4Tech, w której taka funkcja (przewijania okna po kursorem) była wbudowana w sterownik.
Tylko jedno pytanie jeszcze - jak to pogodzić z obsługą (jakże ważnego) trzeciego przycisku w Operze? Próbowalem wyłączyć obsługę tej funkcji (ostatni checbox we właściwościach w programie) dla opera.exe, ale to nic nie dało. Również wskazanie klasy tabbaru nic nie daje.

Edit: Częściowo znalazłem - trzeba zrezygnować w możliwości "chowania" okienek środkowym przyciskiem myszy. Wtedy nie ma problemów. Czyli opcja "don't use at all" dla aplikacji dotyczy tylko przewijania bez aktywowania okna.

woj-tek napisał(a):

Aby przywrócić normalną funckję ŚPM na drugiej karcie (Wheel Button) z menu rozwijanego wybierasz "None of the buttons".