Samoczynne kasowanie sie zakładek po aktualizacji.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
misieqq napisał(a):

Witam. Mam problem. miałem jakąs starą wersję opery i wyskoczył komuniktat czy chcę zaktualizować czy jakos tak. więc kliknąłem ze tak i wszystko pięknie, ładnie tylko znikneły mi wszystkie zakładki. co zrobic zeby po aktualizacji były dalej?? nie były to jakies wazne linki ale chciał bym sie zabezpieczyć na przyszłość ;p

daroc napisał(a):

A reszta konfiguracji przeglądarki pozostała bez zmian? Czy wszystko wróciło do ustawień domyślnych?

misieqq napisał(a):

wszystko wróciło do ustawień domyślnych.

daroc napisał(a):

Czyli wygląda na to, że Opera zainstalowała się do innego katalogu, prawdopodobnie jako Opera dla jednego użytkownika (wtedy konfiguracja jest w katalogu Opery).
Możesz poszukać katalogu profile, ale będziesz pewnie musiał trochę się z tym pobawić, bo u mnie np. wyskoczyło takich katalogów kilkanaście. Szukanie konkretnych plików Opery, takich jak opera6.adr albo opera6.ini, powinno okazać się bardziej skuteczne.

Medium napisał(a):

Originally posted by misieqq:

wszystko wróciło do ustawień domyślnych.


To dziwne. A jaką miałeś wersję Opery?
Sprawdź w Pomoc → O Operze aktualne położenie Katalogu Opery, a potem przeszukaj system w poszukiwaniu pliku opera6.adr, to plik zakładek. Prawdopodobnie Katalog Opery będzie się znajdował w ukrytym folderze, zatem od razu zaznacz w Opcjach Folderów "Pokazuj ukryte pliki i foldery".
Wg mnie powinieneś mieć dwa takie pliki, aktualny i stary.
Możesz też poszukać, czy katalog profile nie występuje w systemie podwójnie.