Usuwanie ikony

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
M3rcury napisał(a):

Witam;]
Czy jest może jakiś sposób żeby usunać ikonkę Opery z paska koło zegara systemowego? Wydaje mi się że kiedys przycisłem jakieś przyciski na klawiaturze i od tego czasu mam tą ikonke i powiem szczerze ze troche mi przeszkadza;)

Barthezdeleted napisał(a):

1.Uruchomić Operę z parametrem -notrayicon
2.AFAIR ikonka pojawia się również gdy jest skonfigurowane jakieś konto pocztowe

Dodus napisał(a):

uruchamiam ja z tym parametrem i jest ok z tym ze po wylaczeniu opery i ponownym wlaczeniu znow jest ikonka

daroc napisał(a):

Klucz do sukcesu tkwi w tym, aby zmodyfikować skrót, ktorym uruchamiasz Operę, tak aby program był uruchamiany z tym parametrem za każdym razem.

Dodus napisał(a):

no tak wlasnie robie. ten sam problem mialem ze wczesniejszymi wersjami opery i dopisanie -notrayicon dzialalo a teraz mam opere 9.60 i jak dopisze ten parametr do skrotu dam ok wlacze opere to ikonki nie ma czyli prawidlowo, ale jak zamkne przegladarke i znow ja wlacze ikonka jest. dla pewnosci sprawdzilem parametr sie zapisal

daroc napisał(a):

To bardzo dziwne. Dlaczego włączając jednym skrótem Operę, raz ikonka jest, a raz nie? sherlock
"C:\Program Files\Opera\opera.exe" -notrayicon
Takie polecenie u mnie działa bez zarzutu. (9.60, Vista)
Może jeszcze sprecyzuj, bo nie jest to jasno napisane - we wcześniejszych wersjach parametr -notrayicon działał u Ciebie poprawnie czy nie?

Dodus napisał(a):

tak wlasnie mam wpisane i wyglada na to jak by sie to nie zapisywalo po ponownym wlaczeniu opery. co do poprzednich wersji rowniez wpisywalem ten parametr i wszystko dzialalo jak nalezy

daroc napisał(a):

To znaczy że jeśli utworzysz skrót z -notrayicon i go włączysz - jest ok. Wyłączasz Operę, uruchamiasz skrótem ponownie - ikonka jest? A później żeby znowu ikonki nie było co musisz zrobić? Usunąć skrót i utworzyć go ponownie? faint
Czy może po prostu ikonka pojawia się lub nie w sposób przypadkowy, gdy używasz przełącznika -notrayicon?

Dodus napisał(a):

mam skrot do opery w nim mam dopisane -notrayicon. jak dam ok i uruchomie opere nie mam ikonki. zamykam opere, otwieram ta sama ikonka ( z parametrem) i ikonka sie pojawia. nastepnie jak dam na wlasciwosci paramert jest wpisany ponownie klikam ok i po uruchomieniu przegladarki ikonki znow nie ma, ale i tak pojawia sie po ponownym uruchomieniu.

daroc napisał(a):

A jaki system operacyjny?
Ja na Viście nie potwierdzam takiego problemu. Wszystko ok. Uruchomiłem Operę jednym skrótem (bez żadnego modyfikowania czy zaglądania do właściwości skrótu) co najmniej 5 razy i za każdym razem ikonki nie było.

Dodus napisał(a):

pracuje na Xp