Print What You Like - Skrypto zakładka ułatwiająca drukowanie!

w dziale Opera
Pavel84 napisał(a):

http://vbeta.pl/2008/10/13/drukuj-tylko-wybrane-czesci-stron-internetowych/#comments

Dzięki PrintWhatYouLike każda strona internetowa może być przekształcona w przyjazną dla drukarek. Bez reklam i niepotrzebnych grafik pożerających cenny tusz.

Często zdarza się, że chcemy wydrukować jakąś stronę internetową. Kiedy już to zrobimy okazuje się, że wydruk jest pełen pustych miejsc, albo niepotrzebnych reklam. Tusz sporo kosztuje, więc najlepiej byłoby pozbyć się zbędnych elementów. Niektóre strony internetowe oferują wersje przyjazne dla drukarek, z minimum grafik, białym tłem i wyraźnymi czcionkami. Co jednak, jeżeli interesująca nas strona nie posiada takiej wersji, a nie chcemy bawić się w kopiowanie wszystkiego do Worda?

Z pomocą przychodzi serwis PrintWhatYouLike, dzięki któremu łatwo i szybko dokonamy edycji dowolnej strony internetowej przed wydrukiem.
Po wklejeniu adresu interesującej nas strony w odpowiednie okienko na PrintWhatYouLike, po lewej stronie pokaże się panel z opcjami edycji.Na stronie http://www.printwhatyoulike.com/ jest skryptozakładka którą można sobie dodać jako przycisk na pasku narzędzi. Bardzo ułatwia korzystanie z serwisu. smile Można też zrobić jako wyszukiwarkę jeśli ktoś chce się bawić... p

Skryptozakładka: javascript:(function(){window.open('http://www.printwhatyoulike.com/print?url=%27+encodeURIComponent(window.location.href));})()

Ja u siebie zrobiłem ładny przycisk z ikonką drukowania. smile Niestety klepałem go ręcznie do pliku *toolbar.ini i nie wiem jak zrobić z tego klikalnego linka... p Jeśli ktoś chce się pobawić, oto kod:
Button11, "Print What You Like"="Go to page, "javascript:(function(){window.open('http://www.printwhatyoulike.com/print?url='+encodeURIComponent(window.location.href));})()", , "Print What You Like", "Print Document""

Medium napisał(a):

Przycisk "Print What You Like" button

Do robienia klikalnych przycisków na forum polecam następujący punkt mojego menu:
opera_button_kod.png

Dodane:
Fajnie to działa! up sherlock

Pavel84 napisał(a):

Fajne menu. up Nie mogłem sobie poradzić ze składnią linka z przyciskiem. smile Dopiero jak zobaczyłem źródło strony z Twoim komentarzem to wszystko stało się jasne. cool

makintoszek napisał(a):

PrintWhatYouLike - funkcjonalna sprawa. Swoją drogą domena z printwhat w tytule jest dość popularna. Ostatnio np. na www.printwhat.pl zleciłem druk kalendarza dla dziewczyny. Pozdro.

grotos napisał(a):

Jedna z lepszych skryptozakładek/przycisków ostatnimi czasy:) koniec z kombinowaniem, przenoszeniem do worda, itp

Barthezdeleted napisał(a):

Ja już przyzwyczaiłem się do http://operawiki.info/SkryptoPrzyciski#zabij wink