Dwie aktywne* karty równocześnie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
arek1111 napisał(a):

Czy ktoś z Was spotkał sie z takim problemem? Czasami zauważam podczas przełączania kart, że karta ostatnio aktywna się nie "dezaktywuje" i tym sposobem na pasku kart mam 2 podświetlone równocześnie. Ale to tylko zmyłka, bo nie da się przełączyć ponownie na tę poprzednio aktywną. Jedyny sposób żeby do niej dotrzeć, to jej zamknięcie i ponowne otwarcie z kosza. Wtedy wszystko wraca do normy i znów aktywna jest tylko jedna, czyli tak jak powinno być.

Niby problem nie jest wielki, ale to nie jest pierwszy problem jaki mam z tą przeglądarką i nie jedyny obecnie. Więc z rozrzewnieniem wspominam czasy sprzed kilku lat, kiedy zacząłem jej używać i kiedy była wzorem stabilności. Niestety odnoszę wrażenie, że obecna Opera nie jest produktem tej samej jakości i powiem szczerze - straciłem do niej zaufanie, a to jest najgorsza rzecz jaka się może zdarzyć. Kiedyś polecałem ją znajomym i wiele osób się na nią przesiadło, a ostatnio... teraz to sobie uświadomiłem - zachwalałem 2-óm osobom FF3.
Piszę o tym z ciężkim sercem i przepraszam za ten off, ale parę minut temu robiłem aktualizację do 9.62 i po niej nie odtworzyła się ostatnia sesja, tylko otwarły się 2 karty Operowe. Tudzież kilka ustawień w Preferencjach było nie moich, tylko standardowych i musiałem to poprawić.
Teraz przy Operze trzyma mnie tylko organizacja zakładek, bo pod tym względem FF jest niedorobiony, oraz skuteczność narzędzi do blokowania reklam. I to wszystko. Reszta przemawia za FF, z takimi użytecznymi drobiazgami jak przeciąganie zaznaczonego tekstu w okno wyszukiwarki, autodopisywanie, że o szybkości bijącej konkurencję na głowę nie wspomnę.