Brak polskich znakow z menu

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
kropa89 napisał(a):

Witam
Jestem uzytkownikiem najnowszej opery oraz Kubuntu 8.10. Moj problem polega na tym ze nie widze czesci polskich znakow w menu operki. Stronki wyswietla dobrze ale w menu zamiast napisu ę to widze jakies kwadraciki. Ogolnie w Kubuntu wyswietla mi wszystkie polskie znaki. Wydaje mi sie ze jest to wina programu.

Medium napisał(a):

Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Czcionki → Przeglądarka: menu
tu ustaw czcionkę, która zawiera polskie znaki.

idolus napisał(a):

A co zrobić jeśli zrobiłem tak jak kazał medium a nadal nie mam polskich znaków? Times New Roman ma polskie znaki a mimo to nadal mam tylko kwadraciki. Do tego dochodzi problem że kiedy pisze tekst np w plemionach wiadomość to polskie znaki mam inną czciąką do tego mniejsze i szare, po wysłaniu wszytko jest normalnie ale to denerwuje podczas pisania.

Medium napisał(a):

Ponieważ działam na Windowsie, nie wiem, jak wygląda Twój system, dlatego poczekam na rady innych. Sprawdź dokładnie, czy wybrane czcionki mają polskie znaki i przejrzyj te wątki:
http://my.opera.com/polski/forums/search.dml?term=polskie+znaki&username=&exactusername=Y&mode=forum&submit=+szukaj+&datemodifier=newer&limitdate=365&sortby=rel&disp=thread

gregorko napisał(a):

podłączam się do tematu mam identyczny problem i jak na razie nie znalazłem rozwiązania :/,
jestem nowym użytkownikiem Opery,
pracuje pod systemem Ubuntu 8.10

gregorko napisał(a):

ja zmieniłem ostatecznie na czcionkę "Arab" i wszystko śmiga bigsmile
pozdrawiam