Brak przekierowania na stronę logowania darmowego hotspotu

w dziale Opera
pawel_m napisał(a):

Witam
Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem laptopa. Oczywiście zainstalowałem na nim Operę i wszystko było fajnie dopóki nie zabrałem sprzętu do pracy.
Mamy tutaj darmowy hotspot, który wymaga jednak na logowania (a właściwie potwierdzenia znajomości regulaminu i obejrzenia reklamy) na początku każdej godzinnej sesji. W IE i F-ksie nie ma z tym problemu, gdy wpiszę jakikolwiek adres www zostaję przekierowany na stronę hotspotu, klikam co trzeba i mam dostęp. Gdy minie godzina znów jestem przekierowywany itd.
Niestety Opera nie przekierowuje. Zamiast tego próbuje przez kilka chwil nawiązać połączenie z wybraną stroną (nie stroną logowania) i w końcu stwierdza brak łączności. Dopiero gdy zaloguję się spod innej przeglądarki mogę korzystać z Opery.
Dodam również, że gdy przepiszę sobie adres strony logowania hotspotu z innej przeglądarki do Opery to strona ta jest dużo uboższa, wygląda niemal jak strona WAPowa (dwa odnośniki i pole wyboru).

Automatyczne przekierowanie w opcjach Opery jest włączone. Znalazłem podobny temat na stronie społeczności Opery, ale dotyczył Opery Mini i problem nie został rozwiązany (stwierdzono, że trzeba logować się z użyciem innej przeglądarki i potem włączać Operę, co mnie nie satysfakcjonuje).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie pomocne w rozwiązaniu problemu i pozdrawiam smile.

pawel_m napisał(a):

Witam ponownie. Udało mi się częściowo rozwiązać problem. Nie była to wina Opery a hotspotu.
Jak wspomniałem wcześniej, po ręcznym wpisaniu adres strony logowania pojawiała się jej mocno zubożona wersja. Było to dla mnie podejrzane i od tego zacząłem. Ustawiłem dla tej strony maskowanie jako Firefox i voila - pokazuje się normalna, pełna wersja strony, klikam co trzeba i się loguję.
Nie zniknął jednak inny problem, już dużo mniej istotny, ale trochę denerwujący. Mianowicie pojawia się błąd przy ładowaniu strony, taki jak na załączony zrzucie ekranu. Występuje on zawsze przed pojawieniem się strony logowania, czasem również już po zalogowaniu przy ładowaniu różnych stron. Wystarczy wtedy odświeżyć stronę i dalej idzie już normalnie, ale chciałbym jednak się tego pozbyć.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by pawel_m:

chciałbym jednak się tego pozbyć


O ile dobrze rozumiem, to chyba musisz porzucić na to nadzieję:

Originally posted by yngve, Senior Developer:

The new policy was put in place to protect against various XSS attacks on intranet servers (which also includes your broadband router/firewall).

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=2707001

pawel_m napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź smile.
Tylko w takim razie dlaczego wystarczy odświeżenie strony (czasem potrzeba dwóch) by kontynuować przeglądanie?