Zablokowana możliwość zaznaczania tekstu myszką

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
kilas88 napisał(a):

Witam.

Nie ważne jaką stronę wczytałbym do tej przeglądarki, mam zablokowaną możliwość zaznaczania tekstu. W formularzach jest możliwość zaznaczania, lecz każdy tekst, akapit czy inny element strony jest zablokowany.

Jak mógłbym poprawić ten błąd?
Nie mam pojęcia co może to powodować..

daroc napisał(a):

A co się dzieje jak przeciągasz kursorem myszki nad tekstem z wciśniętym lewym przyciskiem myszy?
Nad tekstem wyświetlany jest domyśłny kursor (strzałka), ale mimo to tekst zaznaczać się da.

Barthezdeleted napisał(a):

Spróbuj odznaczyć to: opera:config#UserPrefs|ScrollIsPan i kliknij Zapisz.

kilas88 napisał(a):

Co konkretniej mam odznaczyć?

gdy przeciągam myszką z wciśniętym lewym przyciskiem myszy nic sie nie dzieje. kursor jest domyślny. nawet na polach formularzy (fieldset -> legend) jest taki sam kursor (default), choć domyślnie powinien być cursor typu text. nic też nie daje ustawienie tego w stylach danej strony.

jak sobie z tym poradzić?

bartas39 napisał(a):

Kliknij na link podany przez daroca, odznacz "ptaszka" po prawej, zjedź na sam dół i kliknij zapisz po lewej.
BTW. może zrób screena - obraz jest niby więcej wart niż 1000 słów wink

kilas88 napisał(a):

checkbox jest i był odznaczony przy User Pref, w związku z tym przy zapisywaniu pojawia się info, że nic nie zostało zmienione.

jaki screen tutaj robić? wszystkie strony traktowane są jakaś grafika czy coś, gdziekolwiek nie najadę myszką na tekst zawsze jest domyślny kursor. sprawa jest oczywista p

daroc napisał(a):

W Operze nad tekstem na stronach (oprócz pół formularzy i linków itp) zawsze wyświetlany jest zwykły kursor! (Bo niby dlaczego miałby być wyświetlany kursor edycji tekstu, skoro tekstu zmieniać się nie da?)

Nie używaj określenia "wszystkie strony". Podaj jeden konkretny przykład. Na tym forum spróbuj zaznaczyć moją wypowiedź. Przeciągnij kursorem od wyrazu "nie" np. do wyrazu "podaj". Nawet jeśli tekst nie zaznaczy się, wciśnij Ctrl+C, aby go skopiować. Teraz kombinacją Ctrl+V spróbuj go wkleić np. do okna, gdzie odpowiadasz na posty. (Być może tekst jest zaznaczany, tylko tego nie widać.)

Jaka wersja Opery i jaki system operacyjny?

bartas39 napisał(a):

Kocham ludzi, którzy jak tylko coś jest nie tak krzyczą głośno "pomóżcie" a kiedy ktoś stara się pomóc to jeszcze z niego idiotę robią. Jaki stosunek taka rada -> najlepiej zrób format.

kilas88 napisał(a):

daroc, Opery używam już od ponad roku. Wiem, że kursor nad tekstem jest domyślny, dlatego dla przykładu podałem pole ELEMENT (http://www.w3schools.com/tags/tag_legend.asp), nad którym zawsze był kursor typu text. Kursor może być także inny w przypadku, gdy to z góry ustalimy w stylach css np. ( p {cursor: hand;} ). Jestem webmasterem i rozumiem jak się zaznacza tekst, kiedy jest jaki kursor, itp itd. Nie rozumiem jednak, dlaczego nagle nie mogę zaznaczać tego tekstu.. i to tylko w Operze.

Być może po aktualizacji na wersję 9.62, zaraz odinstaluje i zainstaluje na nowo i się przekonamy..

kilas88 napisał(a):

No i już działa wink zrobiłem reinstalkę, ponownie walnąłem 9.62 i pyka..
Tak czy siak, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, więc nie wiedziałem co jest.
Dziękuję za pomoc.

daroc napisał(a):

Lepiej po prostu sprawdź na czystym profilu...
Jako webmaster powinieneś wiedzieć, że coś takiego jak cursor:hand nie istnieje, no chyba że gdzieś w IE...
Nad elementem fieldset czy legend u mnie wyświetla się strzałka - zwykły kursor (ale zaznaczyć tekst mogę). Dopisanie style="cursor:text" zmienia kursor na tekstowy, zarówno dla legend jak i dla fieldset.

Tkwisz dalej przy swoim, nie odpowiadając na pytania, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Edit: Przynajmniej już działa.. (na razie)

kilas88 napisał(a):

Teoretycznie nie istnieje, mimo to przeglądarki reagują na to polecenie (FF jest wyjątkiem). Tworząc strony dla wszystkich przeglądarek często stosuję polecenie cursor przy czym nie definiuję ich bezpośrednio w dokumencie, lecz w stylu, jak wypada to robić. To tak słowem off-topicu.

Problemu już nie ma, więc temat można zamknąć, usunąć, cokolwiek innego. Jak się powtórzy znów się odezwę :D