zamykanie opery

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
sospc napisał(a):

Witam
To mój pierwszy post,.Ostatnio zaktualizowałem sobie Operę z .61 do .62 i zaczęły się problemy - Opera sama się zamyka ( z tego co zauważyłem, to proces jest ubijany ) Zaobserwowałem, że dzieje się to głównie gdy próbuję wyszukać coś poprzez google wpisując w pasku adresu "g jakiś tekst". W ciągu godziny opera zamknęła mi się z 10 razy. Chciałbym zapytać czy zaobserwowaliście coś podobnego u siebie, albo może znacie rozwiązanie, które ja gdzieś przeoczyłem. Mam Ubuntu 8.04 od dość niedawna, wcześniej ponard rok korzystałem z Fedory i trochę z Zenwalka i na tamtych dystrybucjach nie zauważyłem podobnego zachowania. Dodam jeszcze, że mam wyłączoną obsługę wtyczek, dźwięku i animacji obrazków. Mam też zainstalowany skrypt, który pozwala na zaznaczenie kilku odnośników i automatyczne otworzenie ich w kilku kartach. I to chyba tyle z niestanardowych ustawień.
Pozdrawiam.

Bushi_Opera napisał(a):

Witam,

ja u siebie zauważyłem to samo jednak nie dzieje się to tak często jak u Ciebie!

Faktycznie najczęściej Opera zwierza się po wstukaniu czegoś z opcją wyszukiwnia "g coś tam" jednak zdarzało jej się zawiecić również w innych przypadkach.

W przeciwieństwie do Ciebie używam Windy, Opera w wersji 9.62
I nie pociesze Cię - nie znam rozwiązania problemu sad

Zaufany napisał(a):

Sprawdź działanie Opery na czystym profilu. Jeśli to pomoże, masz coś źle z ustawieniami samej Opery. Jeśli problem będzie nadal występował, będzie trzeba poszukać przyczyny w innym miejscu.

Obstawiam problem z synchronizacją, ale trzeba się upewnić.

sospc napisał(a):

Witam ponownie. Poszedłem za radą Big_Z i uruchomiłem Operę na nowym profilu. Wszystko było ok. Potem wyczyściłem pliki z /cache4 , /opcache i /vps i jeszcze wywaliłem 2 dodatkowe skrypty - Flash blocker i i ten do zaznaczania kilku linków, aby otworzyły się w nowych kartach ( snap.js ). Opera zaczęła działać dużo szybciej i przestała się wywalać. Nie wiem co dokładnie było powodem tego zamykania, powinienem był odpalić Operę przez konsolę i sprawdzić, ale jakoś to mi nie przyszło do głowy. Problem można uznać za rozwiązany, niestety nie doszedłem co dokładnie powodowało problem . Pozdrawiam i dzięki za rady.