Accounts.ini - zawartość zniknęła

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
fan_opery napisał(a):

Dzieńdobrywieczór,

Kolejny raz mam mały problem z Operką.
Zawartosć pliku accounts ini zniknęła.
Podczas korzystania z komputera pojawiły się komunikaty o blędzie w Opera.exe, accounts.ini i w paru innych miejscach (dymki w Windows XP HE). Uruchomiłem Operę, żeby stwierdzić ,ze nie mam wogóle ikony poczty na pasku z lewej strony, nie mam strony szybkiego wyszukiwania, ani spersonlizowanej górnej belki (o dziwo przyciski dodana na belce z lewej się zachowały).

Uruchomiłem zatem zgodnie z poleceniem z dymka CHKDSK przy kolejnym uruchomieniu komputera - znalazłdużo błędów ze wstawieniem daty czy coś takiego.

Uruchomiłem ponownie Operę, żeby zobaczyć, ze nadal nie mam przycisku poczty, ale za to personlaizacja górnego paska oraz szybkiego wyszukiwania wrócłą.

Leeko przerażony otworzyłem w notatniku Opera.ini - zawartość była ok, wszystkie konta z hasłami - wielkosc pliku 9KB. Zamknąłem notatnik i nagle wielkość pliku zmalała do 1KB, a po dawnej zawartości nie było śladu....

na tym etapie naprawdę już się zdenerwowałem. Do OPery miałęm podpięte 3 konta e-mail, oraz sporo RSSów. Liweczyło się dla mnie, aby mejle nie zgnięły (kopie są na serwerze), oraz przedewszysti aby nadal było rozróżnienie które zostały przeczytane/wyswitlone/odpowiedziane iotd.

Pojawiła się jednak nadzieja. Jeden ze spersonalizowanych przyciskó na lewej belce odpowiadał za pocztę. Okazało się, ze dzięki niemu mogę zobaczyć wszystkie wiadomosći - tyle, ze nie są pogrupowane, oraz RSS jest wymieszany z mejlami. Jednakze, dobrą wiadomosćia było to, że zachowało się rozróżnienie na przeczytane/wyświtelone itd. (wiecie, czrny/nhiebieski/brak).

Odnalazłem takze jakąś starą wersję accounts.ini, w której chyba nie było kanałów RSS, ale były raczej wsyztskie konta dobrze pogrupowane. Niestety po zastąpieniu pustego ini starym, wiadomosć izostały poprawnie przypisane tlko do jednego konta - inne już się nawet nie wyświtlały.

Wróciłem zatem do stanu pierwotnego, gdzie mam całą bazę mejli i RSSów.

Co chciałbym zrobić?

Jestem realistą i nie oczekuję cudów.

RSSy nie są najwazniejsze, w końcu znam te strony, mogę je łatwo pozakłądac ponownie - zatem one mogą być sobie niepogrupowane.

Mogę także skonfiguraować konta na nowo (chociaż moge mieć problem z hasłami), ale pojawia się problem.

Boję się, że po skonfigurowaniu kont na nowo, Opera nie rozpozna prawidłowo mejli w istniejącej bazie i będzie je wszystkie pobierać na nowo.
Czy istnieje jakiś spossób, aby po założeniu nowego konta, przypisać go do konkretnego folderu w bodaj Storage? Metodą prób i błędów mógłbym wszytsko wtedy łądnei sparować, a i istniaąłby szansa, że Opera nie pobrałaby po raz drugi wszytskich wiadomosci.

Dziękuję za wszystlkie rady, na razie nie będę nic robił i zostawię tę bazę 12 tysięcy mejli i RSSów nie ruszaną...

Przejrzse stary accounts.ini, może tam jest jakaś ścieżka łącząca konto z odpowiednim dfolderem w Mail/Storage.

Help :-(

P.S. Przy okazji problemó z CHKDS zniknęły także wsztskie zakłądki, ale to pikuś. Plik jest chyba ok, może się gdzieś zmieniła ścieżka.


Podsumowując:

Jak połączyć nowo założone konto pocztowe z istniejącymi mejlami, co zagwarantuje ich niepobieranie ponownie, oraz zachowa wszystkie 'formatowania' (przeczytane/odpowiedziane itd.)

nowotny napisał(a):

CHKDSK kopiuje wszystkie odzyskane pliki do katalogu c:\FOUND.001 (o ile dobrze pamiętam) i jest to katalog ukryty (też, o ile dobrze pamiętam wink )... poszperaj tam... niestety wszystkie pliki mają pozmieniane nazwy więc trzeba pokombinować... często zdarza się też że w jednym takim pliku jest połowa innego pliku więc trzeba uważać...

goblin21 napisał(a):

No to mam problem i ja
Włączam dziś Operę po 3 dniach przerwy i patrzę, nie mam przycisku na pasku po lewej i nie mam żadnego konta pocztowego

Szybki skok do folderu ..\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\mail i mam accounts.ini ale puste sad
Mam jeszcze jeden folder ze starymi ustawieniami Opery w ..\Dane aplikacji\Opera\Opera\mail ale tam plik konfiguracyjny jest stary Z 2008 roku co mnie nie ratuje
Co mogę zrobić w związku ze strata konfigów poczty ? Czy jest jakaś możliwość odzyskania danych ? E-maile w ..\mail\store zostały zachowane

Pomocy cry

Ryszard napisał(a):

Originally posted by goblin21:

E-maile w ..\mail\store zostały zachowane


1. Robisz ich kopię (na wszelki wypadek)
2. Upewniasz się, że Opera ma pusty folder poczty.
3. Konfigurujesz w Operze konto pocztowe - z ustawionym "pozostaw wiadomości na serwerze" a najlepiej takie zupełnie nieistotne konto (chodzi o to, żeby przy tej operacji nie zaginęła żadna ważna, właśnie przychodząca wiadomość)
4. Plik → Import i eksport → Importuj pocztę… → Importuj plik standardowej skrzynki pocztowej - przez [Dodaj folder] dodajesz folder store. Możesz zaimportować do "nowego konta", możesz do tego istniejącego.
Powinno wystarczyć.
Na zakończenie - http://my.opera.com/Ryszard/blog/2008/01/24/eksport-import-wiadomosci

Oczywiście przepis odzyskiwania wiadomości możesz zmodyfikować - np. importować po jednym koncie (do właściwego konta) przez wskazywanie folderów accountX