[ZAPOWIEDŹ] Opera 10 Alpha

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
Barthezdeleted napisał(a):

The baby falcon is preparing for flight

Originally posted by haavard,Desktop Team:

Cześć wszystkim!

Mimo, że mogliście widzieć mnie na forach i blogach, to jest mój pierwszy post na blogu desktopteam. Członkowie mojej poprzedniej drużyny i ja pracowaliśmy nad wersjami desktop bardzo długo jako oddzielne zespoły, ale teraz połączyliśmy się z resztą deweloperów pracujących nad wersjami desktop i pracownikami kontroli jakości by stworzyć nową i jeszcze silniejszą (oraz większą!) desktopteam.

Wiemy, że czekaliście na to aby położyć swoje łapska na nowej Operze 10 (Perigrine) i jestem szczęśliwy mogąc ogłosić, że planujemy wypuścić pierwszą alphe Opery 10 w najbliższej przyszłości. Nowa wersja jest wynikiem ciężkiej pracy toczącej się nie przerwanie jeszcze zanim wersja 9.5 została opublikowana, a teraz jesteśmy wreszcie gotowi by rozłożyła* swoje skrzydła i poleciała w prawdziwy świat.

Nie zdradzę teraz zbyt wielu szczegółów dziś, ale chce opowiedzieć trochę o tym czego możecie się spodziewać.

Opera 10 będzie posiadała nowy silnik renderujący Presto 2.2 (Opera 9.x działa na Presto 2.1.x) i głównym przeznaczeniem pierwszej alphy jest przeprowadzić szereg testów w prawdziwych warunkach, tak by jeszcze więcej błędów mogło być naprawionych. Dużo ilość błędów i tak już została naprawiona od czasów Presto 2.1, a teraz jest jeszcze wiele nowych rzeczy, wliczając poprawioną wydajność i zgodność z standardami. Mamy nadzieję, nie, wiemy, że pomożecie nam znaleźć jeszcze więcej błędów i obszarów do ulepszenia.

Poza nowym silnikiem renderującym wraz z nowymi funkcjami, pracowaliśmy również ciężko na dodaniu paru funkcjonalności (ktoś mnie zabije za takie tłumaczenie, wiem to. - przyp. Barthez) które zauważyliśmy, że są często zgłaszane przez społeczność.. Myślę, że wiele osób będzie zadowolonych z tych dodatków.

Opera 10 wreszcie się pojawia i możecie spodziewać się poprawionej wydajności jak i wielu funkcji, które wiemy, że były zgłoszone przez dużą liczbę osób z społeczności

Wpadnijcie za tydzień po więcej informacji.W razie sugestii co do tłumaczenia zapraszam na priv smile

adas napisał(a):

Aż cię przekleję wink

arkwierz napisał(a):

i w koncu odpowiedz na najwazniejsze pytanie: kiedy ? smile

http://www.favbrowser.pl/2009/02/kiedy-finalna-opera-10/