Dodawanie nowego hasła

w dziale Opera
dr Prozac napisał(a):

Witajcie!

Spotkałem się dziś z dość dziwnym problemem.
Otóż dla stron Google mam zapamiętanych kilka różnych haseł. Za każdym razem, kiedy loguję się do swojego konta w Google i naciskam przycisk 'Hasło' mogę wybrać sobie profil, pod jakim chcę się zalogować.
Ostatnio stworzyłem sobie profil w Google Apps. Logując się po oraz pierwszy do konta zdziwiłem się, że Opera nie zapytała mnie czy zapisać hasło. Mimo, że zapamiętywanie haseł mam włączone cały czas.
Przycisk 'Hasło' jest aktywny i mogę z niego korzystać logując się innymi profilami używanymi na stronach Google, ale nie mogę dodać nowego hasła do menadżera. Nie wiem w czym leży istota problemu i czy można to jakoś obejść dodając hasło ręcznie?

Dzięki za wszelką pomoc.

Barthezdeleted napisał(a):

Czy będąc na stronach Google Apps możesz się logować przy użyciu różdżki menadżera haseł? Czy pojawiają się - tak jak w innych przypadkach - Twoje różne profile?

Możliwe jest, że logowanie do do google apps odbywa się z tych samych serwerów co do innych usług, w których masz już zapamiętane hasła. Dlatego też przy tym logowanie nie zostałeś zapytany o hasło (bo było ono już zapamiętane).

dr Prozac napisał(a):

Różdżka jest tam aktywna i po jej naciśnięciu pojawiają się różnie profile (hasła) zapisane dla innych stron Google. Nie przeszkadza mi to, bo zapewne jest tak, jak wspomniałeś - ten sam serwer jest wykryty.
Chciałbym tylko, żeby Opera zapytała mie i dodała do tej listy nowe hasło, żebym po naciśnięciu różdżki również je widział na liście i nie musiał za każdym razem wpisywać ręcznie. Tym czasem Opera się nie pyta w ogóle podczas gdy się loguję.

dr Prozac napisał(a):

Porobiłem trochę testów i wszystko wskazuje na to, że problem braku zapamiętywania haseł występuje przy połączeniach https.

daroc napisał(a):

Przy https chyba nigdy nie można było zapamiętywać haseł i nie jest to tyle błąd, co celowe działanie, żeby ktoś sobie hasła do banku nie zapamiętał.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by daroc:

Przy https chyba nigdy nie można było zapamiętywać haseł


Można, można wink

Dobrze, żeby ktoś sprawdził na innej konfiguracji tą witrynę, wiedzielibyśmy wtedy czy to kwestia konfiguracji czy błąd Opery.