Problem z operą (logowania itp.)

w dziale Opera
Fauka69 napisał(a):

Witam. Mam problem polegający na tym iż poprzez operę nie mogę się logować na stronach.
Może mi ktoś coś poradzić co mam z tym zrobić?
PS. Usunięcie opery, wszystkich jej składników i ponowne jej zainstalowanie nie pomaga.

Barthezdeleted napisał(a):

Podaj przykładowe adresy i opisz co dokładnie nie działa: zapamiętywanie haseł, wprowadzanie etc.
Zobacz czy masz zaznaczone Narzędzia Preferencje Hasła Włącz zapamiętywanie haseł.

arczis napisał(a):

Witam wszystkich, pierwszy raz i od razu z problemem, niejako przyznaję on mnie tutaj przywołał, mam nadzieję że pomożecie, bo to ostatnia szansa dla mojej Opery, znajomi przekonuję abym dał sobie spokój i przeszedł na Mozille. Ale do rzeczy , otóż nie mogę otworzyć Opery, tzn. schodzi od razu na dół do paska i tam sobie siedzi na nic nie reagując a zapis strony która na dole się wyświetla to ta na której ostatnio przez problemem byłem. Pomóżcie jak możecie:)

JaDo napisał(a):

Wersja Opery, system?.

Poszukaj pliku opera6.ini, pod windą folder w którym się znajduje jest ukryty, chyba, że masz Operę jednoużytkownikową. Jak znajdziesz, przenieś plik np. na pulpit (nie kopiuj tylko przenieś, Opera musi być wtedy zamknięta!). Uruchom Operę.

Jeśli to nie pomoże, zamknij Operę i przenieś plik z powrotem.

Originally posted by arczis:

znajomi przekonuję abym dał sobie spokój i przeszedł na Mozille.


A jak coś się spsuje w systemie pewnie zaproponują format. bigsmile wink

arczis napisał(a):

Dzięki za odpowiedź ale takiego pliku nie znalazłem , może dlatego że miałem starszą wersję Opery nie pamiętam którą, chyba 9.2, co w takim przypadku można zdziałać?

JaDo napisał(a):

O Operze.

arczis napisał(a):

Nie mogę otworzyć, wyskakuje taka informacja "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "opera" nie jest przypisany do żadnego programu".

KORraN napisał(a):

Ten link masz otworzyć w Operze, nie w Firefoksie whistle

JaDo napisał(a):

Originally posted by arczis:

Nie mogę otworzyć, wyskakuje taka informacja "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "opera" nie jest przypisany do żadnego programu".


Ups, przepraszam arczis, zapomniałem, że Twoja Opera jest w stanie "śpiączki".

Szukaj na dysku tego pliku, bez niego Opera nie ruszy. Znajdź katalog \profile, w nim musi się on znajdować. Nie napisałeś jaki masz system, podejrzewam, że Win. W Opcjach folderów windy->Widok zaznaczasz Pokaż ukryte pliki i foldery, w wyszukiwarce systemowej klikasz Bardziej zaawansowane opcje i zaznaczasz Przeszukaj ukryte pliki i foldery. I szukasz.

arczis napisał(a):

Dzięki JaDo, super gość z Ciebie, zrobiłem jak kazałeś i wszystko już OK , Opera działa , nawet zostały wszystkie zakładki:)
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Co zrobić z tym plikiem opera.ini, który teraz mam na pulpicie, bo jak próbowałem przenieść go w miejsce z którego go wyciągnąłem to otrzymałem info , że już jest taki plik, czy chcę go zmodyfikować?

Jeszcze raz wielkie dzięki:)

JaDo napisał(a):

Pliku nie przenoś, właściwie jest już do wywalenia.

Taszi napisał(a):

Mam dokładnie taki sam problem jak kolega który zapoczątkował temat. Nie mogę się logować na żadną stronę czy to przykładowa nasza-klasa czy jakieś forum (na to na przykład). Gdy wpisuję nazwę użytkownika i hasło tudzież korzystam z "różdżki" strona logowania jakby odświeża się i tak w kółko. Nie mam pojęcie jak sobie z tym poradzić. System skanowałem różnymi spybotami i ad awarami, nic na nim nie mam, a przynajmniej nic nie wykryły. Dodam jeszcze że na IE wszystko jest w porządku.

JaDo napisał(a):

F12->Akceptuj ciasteczka?

Taszi napisał(a):

No tak, dziękuje smile