przycisk/opcja w menu: autozapis ściganych plików do wybranego folderu

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
kroku napisał(a):

Potrzebny mi jest przycisk, a o wiele lepiej opcja w menu po wciśnięciu F12 przełączająca zachowanie opery przy ściąganiu plików. Chodzi mi o szybkie przełączenie tego czy opera będzie sie pytać gdzie zapisać ściągany plik czy automatycznie będzie zapisywać w jakimś wybranym folderze.

Napisałem sobie odpowiedni userJS do rapida, który robi wszystko za mnie, ale trzeba ręcznie wskazywać gdzie zapisać plik. Chce to zachowanie szybko i globalnie przełączać bez grzebania w preferencjach dla rozszerzeń plików, żeby można było włączyć autozapis i zostawić operę samą;)

używam o9.27 ze względu na masę niedoróbek "by design" i wycięcie/zmianę kilku podstawowych dla mnie funkcjonalności we wszystkim co jest nowsze sad

Ryszard napisał(a):

Originally posted by kroku:

używam o9.27


W 9.27 była (i dalej jest) pozycja "Szybkie pobieranie" - bez pytania o cokolwiek zapisuje plik w folderze wskazanym w Preferencje… → Zaawansowane → Pobieranie → Folder pobieranych plików. Przerób swój userJS tak, żeby używać tej funkcji.

kroku napisał(a):

Dobra tylko jakie kliknięcie mam symulować wtedy?

Jak klikam nromalnie myszką z shiftem albo ctrl albo altem to dzieją sie różne rzeczy, ale żadna z tych nie powoduje automatycznego zapisania pliku z linka w tym folderze... więc póki co mi to nic nie daje. Wiem, że jest takie coś w operze o czym mówisz, ale nie wiem jak to skryptem zrobić... poza tym w skrypcie byłoby na sztywno, co nie jest tym co ostatecznie chce uzyskać.

Poza tym gdy na rapidzie pojawia się ten okragły obrazek z napisem "download" to pod ppm nie ma akurat tej opcji wink