TP SA wycięła IRC

w dziale Opera
Gamaliel napisał(a):

Witam.
Mój problem jest z ogranicza tego forum, więc nie wiem czy zaraz nie dostanę jobów, ale i tak go przedstawię.\ smile

Dziś TP Sa (powinni się nazywać TP SS, psia mać) zablokowała dostęp dla swoich klientów do IRCa. Ja korzystam z IRCa codziennie, i przyzwyczaiłem się do operowego klienta (pracuję na wielu różnych kompach, ale na każdym jest Opera).
W jaki spsób można obejśc blokade tepsy, ustawić proxy tak żeby klient opery mógł się normalnie łączyć do sieci? Ma ktoś pojęcie? Dodam oczywiście że mam niezawdony, piękny i niezwykle funkcjonalny router Livebox.

Dzięks z góry.

Pozdrawiam.

Barthezdeleted napisał(a):

strange, polskie serwery ircnetu mnie nie wpuszczają (dokładniej to mam info o timeoutcie podczas próby połączenia) , ale ZAnet, South Africa's original IRC network (ethereal.zanet.org.za) mnie wpuszcza. Czyli to nie kwestia protokołu tylko niektótrych serwerów. Coś kiedyś czytałem o programie pilotażowym Tepsy mającym polegać na blokownia adresów związanych z botnetami (a, ze serwery IRC są czasami wykorzystywane do sterowania nimi...).

Dobra, mam: http://biuroprasowe.tp.pl/PressOffice/PressRelease.111711.po

Ze względu na to, że sieci Botnet są bardzo często kontrolowane za pośrednictwem serwerów IRC, wprowadzenie nowych zabezpieczeń może spowodować zablokowanie niektórych usług i serwerów tego typu.Tymczasowe rozwiązanie to spróbować łączyć się do innych serwerów w sieci (może któryś będzie działał).
Poza tym, dałbym sobie włosy o 1mm skrócić, że Dziennik Internautów coś tam kiedyś o tym pisał. Jak by nie było to warto było by to do nich pchnąć. Chłopcy mają większą siłę przebicia smile

darmiros napisał(a):

Poszukaj na stronach tepsy, jest mozliwość logowania się do neostrady z pominięciem wszelkich blokad.
Trzeba było coś dopisać do loginu, ale niestety nie pamiętam co. Nie szukałem, bo mi jakos nigdy to nie przeszkadzało, ale na 100% jest taka możliwość, jak podpiywałem umowę, to mnie o tym informowali.

Gamaliel napisał(a):

Poszukałem, jest taka możliwość. Do loginu dodaje się przedrostek "BEZ_KONTROLI-"

Tyle że akurat na blokadę adresów serwerów IRC to nie działa.

Barthezdeleted napisał(a):

Gamaliel, jakiej sieci/serwerów używasz? Ja dziś zalogowałem się do IRCnetu przez jakiś australijski serwer. Wiem, że nie jest to optymalne rozwiązanie (tym są serwery krajowe), ale zawsze jakieś.

Gamaliel napisał(a):

torun.ircnet.pl

Barthezdeleted napisał(a):

PolNET jest odcięty. Widać TPSA poodcinała chyba wszystkie polskie serwery IRC.

EDIT -
LOL lol , nie tylko irc, ale jeszcze http://www.gimp.org/ faint

EDIT2 -
http://di.com.pl/news/25017,0,TP_zabezpiecza_przed_botnetami_AKTUALIZACJA.html

Originally posted by Przedstawiciel TP Zbigniew Drohobycki:

Testowe (rozwiązanie - red.) w tym wypadku oznacza ograniczone czasowo. Na chwilę obecną nie ma decyzji o utrzymaniu funkcjonalności jako standardu dostępu - decyzja taka zostanie podjęta na podstawie analizy skuteczności rozwiązania, czyli jego rzeczywistej wartości dla klientów TP


Czyli trzeba dzwonić do blueline i -z oburzeniem- zgłaszać usterki.
Ja dziś naskrobie maila do redakcji DI, może to pomoże coś ruszyć.

Co do samego problemu: z poziomu operowego (i chyba nie tylko) klienta irc raczej nic nie zdziałasz.