Opera i problem z SSL

w dziale Strony WWW w Operze
abezus1 napisał(a):

Witam. Chcialem sie zapytac o taka jedna sprawe... Moze ktos bedzie w stanie mi pomoc. Mianowicie ostatnio zakupilem sobie konto na rapidshare i gdy chce wejsc do opcji konta wyskakuje taki komunikat:

Próbujesz odwiedzić adres https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi?options=Optionen, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (554)

https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi?options=Optionen

Nie można zweryfikować sygnatur tego certyfikatu. Może to wynikać z tego, że wystawca używa niewłaściwej metody podpisywania certyfikatu, jednak może to być również spowodowane próbą modyfikacji lub podrobienia certyfikatu.
Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.


Na innych przegladarkach wszystko chodzi poprawnie a na operze wlasnie nie... Co ciekawe mam drugi komputer i na drugim komputerze i tej samej wersji opery (9.63) wszystko dziala jak powinno. Sprawa nie jest jakas super powazna niemniej jednak jestem ciekaw jaka moze byc przyczyna...

Ryszard napisał(a):

Originally posted by abezus1:

Na innych przegladarkach wszystko chodzi poprawnie a na operze wlasnie nie...


Taka dygresja - czy znacie kogoś, kto po założeniu okularów i zobaczeniu, że szklanka jest niedokładnie umyta mówi "chyba coś nie tak z moimi okularami, bo gdy patrzyłem bez nich to szklanka była czysta" wink


Coś jest z certyfikatem, ale ja nie wiem jak to "naprawić". Czy błąd pojawia się już na stronie https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi przed zalogowaniem, czy później po zalogowaniu?

FalstaffPL napisał(a):

Mam taki sam problem jak kolega i mi już tutaj wyskakuje https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi

Ryszard napisał(a):

Originally posted by FalstaffPL:

mi już tutaj wyskakuje https://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/premiumzone.cgi


A mi nie
rapid.png
ale nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Barthezdeleted napisał(a):

Wyczyść cache ( Narzędzia Preferencje Zaawansowane Historia Opróżnij teraz ).

Wytłumaczenie tutaj (ujmując sprawę skrótowo, wina leży po stronie ośrodków wystawiających certyfikaty).

Originally posted by abezus1:

Na innych przegladarkach wszystko chodzi poprawnie


Dlatego nie używam innych przeglądarek wink

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Wyczyść cache


Kolejny argument na włączenie Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Historia → Opróżniaj przy zamykaniu

abezus1 napisał(a):

No problem rozwiazalem... Sprawa byla banalna a czemu od razu nie wpadlem na nia to nie wiem... Wystarczylo usunac ciasteczka... Czyli jak by ktos mial podobny problem to wchodzi w: Narzedzia -> Zaawanswoane -> Ciasteczka i tam szuka adresu. zaznacza i klika usun. pozniej wejscie na strone i wszystko wchodzi poprawnie... Dlaczego taki problem wystapil nie mam pojecia ale w sumie najwazniejsze ze zostal roziwazany. Dzieki wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam.