nie otwierają się jpg, mimo "otwórz za pomocą"

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
migawka napisał(a):

witam,
od jakiegoś czasu (wersji Opery?) zauważyłem że Opera nie otwiera mi jpg (np. załączników w poczcie) programem zewnętrznym, mimo właściwego wybrania. po kliknięciu w link pojawia się okienko "pobieranie pliku", wybieram "otwórz z pomocą" i otwieram z Windows Photo Gallery (domyślny viewer Visty). jednak Windows Photo Gallery nie pojawia się, a plik ląduje tylko w transferach w cache.
probowałem zmieniać ustawienia domyślnego otwierania plików jpg/jpeg, ale nie pomoga. co śmieszniejsze w Operze mam otwórz jpg za pomocą Opery, ale i tak wyskakuje okienko "pobieranie pliku".
Opera 9.52, Windows Vista HB

Ryszard napisał(a):

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=258927

migawka napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=258927


rzeczywiście załączniki z Yahoo jakby się nie "dociągają". ale Opera nie otwiera "z pomocą" również jpgów ze stron, które ściąga w 100%. np. http://www.sendspace.pl/file/qm9F7jrJ/ stąd ściąga jpg 60KB 100% ale nie otwiera go domyślnym viewerem Visty, a pozostaje tylko na zapisaniu go w cache.

Ryszard napisał(a):

Dla podanego linku wszystko jest OK (na vśta) ale - IrfanView był jednym z pierwszych programów jakie zainstalowałem (i ustawiłem w systemie jako "domyślny" do obrazków) wink
Jeżeli po pojawieniu się okienka "co mam zrobić z tym plikiem"
gal.png
wybiorę "galerię fotografii…" to efekt jest taki jak opisałeś - plik jest w transferach i tyle.
Ale sprawdź efekt, gdy plik na serwerze ma nazwę bez spacji.

migawka napisał(a):

tak samo nie otwiera plików bez spacji. sprawdzałem otwieranie Photofiltre i MSPaint -> i te działają.
więc pytanie czy ktoś wie gdzie zmodyfikować w Operze składnię (komendę) dla Windows Photo Gallery/Galeria fotografii dla otwierania plików graficznych i ew. na jaką ją zmienić, bo coś mi się widzi że w tym tkwi problem.