Java/Flash - dostęp do plików

w dziale Po godzinach
daroc napisał(a):

Jak to jest z dostępem do plików na dysku klienta oraz serwera w apletach Javy i skryptach/animacjach Flash? Czy w przypadku Javy potrzebny jest jakiś certyfikat? Jeśli tak to czy można zmusić Operę (i inne przeglądarki) do działania? Mam na myśli aplet, z którego będę korzystał na przykład tylko ja, więc chciałbym nie przejmować się brakiem certyfikatu.
Konkretnie chodzi o stworzenie skryptu w Javie albo we Flashu, który umożliwiałby wysyłanie na serwer wielu plików jednocześnie, plus wyświetlanie paska postępu.
W jaki sposób coś takiego zrealizować?

nowotny napisał(a):

W javie jest na pewno, bo kiedyś szukałem i znalazłem uploadera wielu plików na raz: http://jupload.sourceforge.net/
Poza tym google znalazło: http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&rls=pl&hs=bAr&q=java+multiple+files+uploader&btnG=Szukaj&lr= wink

EDIT: wygląda na to że we flashu też pójdzie: http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&rls=pl&hs=TVW&q=flash+multiple+files+uploader&btnG=Szukaj&lr= wink

daroc napisał(a):

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. wink
Wiem, że coś takiego da się zrobić. Chciałem zasięgnąć bardziej teoretycznej wiedzy na temat tego, w jaki sposob jest to realizowane. Konkretnie zastanawiało mnie to, czy każdy może mieć dostęp do plików, które są na moim dysku (w przypadku gdy wybieram pojedyncze pliki samodzielnie, a także w przypadku gdy np. wybieram cały dysk do skanowania antywirusem). Ciekawi mnie także czy każdy aplet może zapisywać dane na dysku serwera.
W pliku readme jednego z apletów wyczytałem:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
3.0 Self Sign Applet.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
The applet must be signed, to be allowed to access to files on the client side. The best way is to sign the applet
with a real way.
Here is an explanation on how to sign the with a 'test' certificate. You _must_ do that after each modification of
the jar package.
- Generate Private/Public key set.
keytool -genkey -alias "jupload" -validity 3600 -dname "CN=JUpload, OU=Testing/Demo, O=JUpload.SourceForge.net, L=SourceForge, S=SourceForge, C=SG"
- List key set.
keytool -list
- Sign the Applet with the private key.
jarsigner wjhk.jupload.jar jupload
- Verify the jar file have being sign properly.
jarsigner -verify wjhk.jupload.jar


Na czym więc polega podpisywanie apletów? To jest tylko sprawdzanie czy aplet nie został zmieniony? Kiedyś myślałem, że musi to być certyfikat wystawiony przez specjalną organizację.