Opera - zwis 5 sekund po starcie

w dziale Opera
mclxbox napisał(a):

Witam, mam z Opera nastepujacy problem: Otóż po jej uruchomieniu, mniej wiecej po 5 sekundach opera się zawiesza. Nie mogę nic zrobić, pojawia się monit brak odpowiedzi i standardowo jak w winxp wysylanie raportu o błędach. Z początku myślałem ze to wina za duzej ilosci kanalow rss do pobrania( srednio po 30 na dzien, a nie mialem internetu 2 tygodnie, wiec sie tego nagromadzilo), ale nawet w trybie offline ( tzn odlaczony internet) mam ciągle to samo :/ . Opere reinstalowalem, uaktualnialem i nic. Opera zaczeła stwarzac fochy tuż po przywroceniu systemu, jeśli to mogloby pomoc w ewentualnym rozwiazaniu problemu.. bardzo prosze o pomoc, bo na tym FF przegladanie stron to męczarnia p

JaDo napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2838111

Jeśli nic to nie da, przejrzyj forumowe FAQ - Własne dane, i instalujesz "na czysto", tzn. po zrobieniu kopii plików i deinstalacji, likwidujesz wszystko co jest związane z Operą. Przede wszystkim katalog \profile.

Jeżeli posiadasz partycje na dysku, najlepiej żebyś zainstalował ją na innej niż systemowa (jednoużytkownikowo), a jeśli ich nie masz, to należy się tym zainteresować. W takim wypadku nawet "format C" nie zaszkodzi danym.

Przywracanie systemu, raportowanie błędów, chdsk, Dr Watson i inne tego typu wynalazki M$ o..ć wink, wyłączyć, nie używać.

mclxbox napisał(a):

Niestety, wyciąłem katalog profile z c:\documents[...]\admin\dane aplikacji\opera\opera , zainstalowalem opere na osobnej partycji i dalej to samo. Nie wiem już co może pomóc sad . Może wina rejestru ? Albo przeinstalowanie flasha/ javy.. ?

Co do tych "zabawek m$" mam to samo zdanie, ale akurat nie jestem dostępny na swoim PC, używam zastępczego, taty.

JaDo napisał(a):

Spróbuj zainstalować w wersji instalatora Classic:

http://www.opera.com/download/?os=windows&ver=9.63&local=y Classic Installer, English (US)

Do nowego folderu i z odznaczoną opcją Individual Opera profiles for each user on this computer. Po instalce od razu uruchom, nie kopiuj żadnych starych plików.

mclxbox napisał(a):

Jest smile Opera działa i się nie zawiesza p Dzięki wielkie smile
Ostatnie 2 pytanka: Jak zmienić język na polski i jak przywrócić poprzednie zakładki, szybkie wybieranie itp ?

JaDo napisał(a):

Czyli, chyba Instalator winzgrozy się spsuł, lub coś koło tego.

Jak przywrócić dane masz w FAQ, pisałem już. Polski plik językowy też masz w starej instalce, lub na stronie downloadu Opera language files.