Nie otwiera PDF w oknie Opery

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
klimo napisał(a):

Witam, proszę Was o pomoc. Jakiś czas temu, nie pamiętam w jakich okolicznościach się to stało, chyba przy aktualizacji Opery, przestały działać PDFy. Kiedy otwieram jakiegoś pdf'a ze strony www to pokazuje licznik ładowania w procentach, a kiedy załaduje go do 100% to nie wyświetla go. Przestają działać gesty myszy, czyli zachowanie takie jak gdyby ten PDF był otwarty! Jednak pole jest białe, nawet nie ma paska narzędzi z Acrobata. Szukałem na forum i znalazłem Narzędzia/Preferencje/Zaawansowane/Pobieranie/ i wtedy z listy PDF i PDF xml. Kiedy dam Otwórz za pomocą domyslnej przegladarki to otwiera Acrobata poza Operą i uruchamia tego PDFa. Jednak mi zależy na otwieraniu w oknie przęglądarki! Próbowałem pozostałe opcje jednak nic nie pomaga :/
Wersja Opery 9.63
Wersja Adobe Reader 9.0.0

Proszę o pomoc!

golew napisał(a):

Powinieneś wybrać opcję "użyj wtyczki"

Medium napisał(a):

Może spróbuj przeinstalować Adobe Readera? Może się wtyka spsuła?

yakuna napisał(a):

ja też mam problem z PDF-ami. Zainstalowałem wtyczkę Foxita, ustawiłem w Operze, aby jej używała, w samym Foxicie też zaznaczone "Open PDF in browser" a mimo to otrzymuję coś takiego:

Gdzieś mi się obiło, że aby ta wtyczka działała musi być zainstalowany w systemie FF. Czy rzeczywiście jest on niezbędny? Nie chce mi się go instalować po to tylko, żeby otwierać te chole*ne PDf-y irked

JaDo napisał(a):

Używasz nie tej wtyki, .ocx jest dla IE.

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2860954

yakuna napisał(a):

no właśnie w tym problem, że mam zrobione tak jak w Twoim poście i wyskakuje ten komunikat :/ ściągnąłem wtyczkę dla Mozilli, skopiowałem ją do katalogu Plugins Opery, wybrałem w ustawieniach Użyj wtyczki: Foxit Reader Plugin for Mozilla i rezultat jest jak wyżej. a żeby było śmieszniej na laptopie z Vistą zrobiłem dokładnie tak samo... i działa confused
nie wiem gdzie tkwi problem...

JaDo napisał(a):

Pokaż jakie masz wtyki , Plik->Zapisz jako....->Plik tekstowy i załącz w poście.

A tak w ogóle, nie podoba mi się strona błędu, takie czcionki widziałem chyba w IE7, wtyka je generuje confused . Używasz silnika IE w Operze?. Dziwne to wszystko. PDFy w systemie z czym masz skojarzone? XP? Wersja Opery?.

yakuna napisał(a):

sytuacja trochę się zmieniła (poprawiła). otóż na koncie administratora wszystko jest już up, problem pozostał jeszcze na koncie z ograniczeniami ale zmieniły się objawy worried teraz występuje sytuacja jaką opisał w pierwszym poście klimo czyli biała, pusta strona.
będę dalej szukał rozwiązania, chyba jest coraz bliżej p

P.S. Opera 9.63, Win XP Pro SP3, PDF-y otwierane Foxit'em (Adobe w ogóle nie zainstalowane)

pwlsrs napisał(a):

U mnie wystarczyło pobrać wtyczkę dla firefoxa poprzez moduł aktualizacji foxita-wersja 3.x. Wtyczka samoczynnie skopiowała się do katalogu Opery. Wystarczyło jedynie wybrać "Użyj wtyczki" jako domyślną akcje dla plików pdf i juz wszystkie pdf'y otwierają się w oknie Opery. 2009-02-05_132350.png
Może powinieneś usunąc wszystkie dotychczasowe pluginy i przeprowadzić ich instalacje ponownie.

Gawelex napisał(a):

U mnie na kompie, przy zaznaczonej opcji "uzyj wtyczki", na jednym profilu otwiera pdf w karcie na drugim sytuacja jak u klimo. Sciezka wtyczek sprawdzona, jest taka sama w obu profilach.

maly wyciag z wtyczek

Adobe Acrobat
application/pdf pdf
application/vnd.adobe.xdp+xml xdp
application/vnd.adobe.xfd+xml xfd
application/vnd.fdf fdf
application/vnd.adobe.xfdf xfdf
application/vnd.adobe.x-mars mars
d:\Programy\Opera\program\plugins\nppdf32.dll

P.S. rozwiazanie
troche poszukalem i znalazlem wyscie. sprawdzcie jak nazywa sie profil w windows, moze zawierac tyklo zestaw znakow ASCII. Jesli zawiera jakas polska litere wtedy trzeba utworzyc profil bez polskich znakow lub zmienic sciezke cache opery. Aby to zrobic kliknij tutaj

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Gawelex:

troche poszukalem i znalazlem wyscie. sprawdzcie jak nazywa sie profil w windows, moze zawierac tyklo zestaw znakow ASCII.


Właśnie niedawno ludzie mieli problemy z wtyczkami PDF i tam winowajcą okazała się cyrylica w nazwie użytkownika (czyli również w ścieżce do pliku pdf przekazywanemu wtyczce). Dotychczas jednak myślałem, że to nie dotyczy naszych 'ogonków'. Dobra robota Gawelex! up

wojtekolsztyn2 napisał(a):

Wie ktoś czemu nie działa np czat wp a w firefox dział bez problemu. Albo nie moge sie zalogować na jedną strone(gamebookers.com) Przycisk ładowania nie działa a w firefox działa??????

acersecomes napisał(a):

Witam, od niedawna mam dziwny problem z wyświetlaniem PDF w Operze. dokumenty nie wyświetlaja się na całej długości okna, a zajmuja jedynie cienki paseczek. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić? dodam, że ponowne zainstalowanie wtyczki i całego adobe readera nie działa. w załączniku umieszczam screen.
screen1.png

Barthezdeleted napisał(a):

Nie masz przy okazji włączonej jakiejś opcji w stylu Dopasuj do szerokości? Szczególnie chodzi mi o o pierwszy przycisk na lewo od pola znajdź na twoim screenie.

Sprawdziłem w/w dokument u siebie w Operze (wtyczka PDF XChange Viewer) i wyświetla się prawidłowo, więc stawiałbym na jakieś ustawienie Adobe Readera. Możesz spróbować w ostateczności usunięcie tego programu przy pomocy Revo Uninstaller (w Trybie Zaawansowanym powinien wyłapać pozostałe na dysku pliki ustawień).

acersecomes napisał(a):

nie, nie mam włączonej opcji "dopasuj do szerokości" deinstalacja programem Revo Uninstaller i ponowne zainstalowanie adobe readera też nie pomagają. nie mam już pomysłu co z tym mozna zrobić.

acersecomes napisał(a):

ma ktoś może jakiś pomysł?

stivo85 napisał(a):

A zmiana na Foxit Reader z wtyczką do FF?

uniqiq napisał(a):

Albo wtyczka instalowana automatycznie z programem PDF XChange Viewer ze strony http://www.docu-track.com/downloads


A teraz do rzeczy:
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=267847
Spróbuj skasować opera6.ini

acersecomes napisał(a):

niestety skasowanie tego pliku nie pomogło. wolałbym wtyczkę od adobe, bo nie tylko ja korzystam z komputera a rodzinka nie chce slyszec o innym programie...

Barthezdeleted napisał(a):

Okazuje się, że luka w Adobe Acrobatach oraz Readerach z serii 7/8/9 - już pierwotnie określona jako wysoce krytyczna, pozwalająca na całkowite zainfekowanie komputera poprzez otwarcie spreparowanego pliku PDF - nabiera jeszcze bardziej alarmujących barw.

Jak donosi Slashdot, pojawiły się nowe techniki wykorzystania tej luki - dzięki integracji wtyczki do odczytu dokumentów PDF z powłoką systemu zainfekowanie komputera może nastąpić nawet bez konieczności otwarcia zarażonego pliku(..)

PDFy (znowu) ekstremalnie niebezpieczne


Powiedz, że to z powodów bezpieczeństwa smile

P.S
Używasz wersji stabilnej (9.64) czy testowej?

acersecomes napisał(a):

stabilnej, chociaż testowa tez mam zainstalowaną

uniqiq napisał(a):

Czy pliki swf otwierane bezpośrednio, a nie osadzone na stronie, też są obarczone tym błędem? Jeżeli tak to jest to z pownością problem opisany w linku, który podałem. Jeżeli komuś już udało się ten problem rozwiązać, to przyjżałbym się jeszcze raz jego rozwiązaniu, a przynajmniej w "jego okolicach".

acersecomes napisał(a):

tak, z swf jest dokładnie to samo. tyle, że rozwiązanie z tamtego tematu nie pomaga. to strasznie męczące.

semyazza napisał(a):

a ja mam problem z pdf'ami taki ze pokazuje sie dokladnie to http://www.fotoup.pl/images/cqs1238520624n.PNG
a uzywam do pdfow foxitreader'a

stivo85 napisał(a):

To powinno pomóc:

Originally posted by pwlsrs:

U mnie wystarczyło pobrać wtyczkę dla firefoxa poprzez moduł aktualizacji foxita-wersja 3.x. Wtyczka samoczynnie skopiowała się do katalogu Opery. Wystarczyło jedynie wybrać "Użyj wtyczki" jako domyślną akcje dla plików pdf i juz wszystkie pdf'y otwierają się w oknie Opery.


dzid26 napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Originally posted by Gawelex:

troche poszukalem i znalazlem wyscie. sprawdzcie jak nazywa sie profil w windows, moze zawierac tyklo zestaw znakow ASCII.


Właśnie niedawno ludzie mieli problemy z wtyczkami PDF i tam winowajcą okazała się cyrylica w nazwie użytkownika (czyli również w ścieżce do pliku pdf przekazywanemu wtyczce). Dotychczas jednak myślałem, że to nie dotyczy naszych 'ogonków'. Dobra robota Gawelex! upTo jak jest przekazywana ścieżka pdf-ów w innych przeglądarkach? Pdf musiały by się zapisywać do tempa spoza folderu konta użytkownika. Ale czy tak robi np. firefox? - (tam działa przecież).
Problem natomiast nie znikłby nigdy dla pdfa np: Połowa.pdf

Edit: Zauważyłem że pdf tłumaczy nazwy pdfów na takie Po%C5%82owa
Połowa.JPG


Edit: Zauważyłem chyba, że opera nie tłumaczy ł, ale tłumaczy np: ó (póki.pdf --> P%C3%B3ki.pdf)

piotrek1 napisał(a):

Witam, podczas instalacji wtyczki firefox do foxita wyskakuje komunikat, ze mozilla and opera not installed. Następnie postępuję zgodnie ze wskazówkami @JaDo http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2860954
Wtyczka jest widoczna w Operze, w ustawieniach opcja "użyj wtyczki". Niby wszystko ok, ale podczas otwierania pliku błąd: "FoxitReaderOCX.ocx failed to load", podobnie jak u @yakuna.
Na polskich stronach nie mogę znaleźć rozwiązania (podane tutaj nie działa), na zagranicznych znalazłem coś takiego:

1) In Foxit Reader, go to Help -> Check for Updates Now
2) Add Firefox Plugin and click Install
3) When receiving the error message "Mozilla firefox is not installed", open the directory listed under "Location"
4) Copy the file npFoxitReaderPlugin.dll from this directory to Opera's plugin directory
5) Copy the file FoxitReaderOCX.ocx from this directory to [Foxit Reader program directory]\plugins\
6) Close Foxit Reader Update Manager
7) Issue the following command to register FoxitReaderOCX.ocx
regsvr32 /s "%ProgramFiles%\FOXITS~1\FOXITR~1\plugins\FOXITR~1 .OCX"
8) Restart Opera

Hope this will tie you over until non-Firefox specific support is added, and feel free to copy these instructions elsewhere if there are other threads better suited.

Christer, Opera Software ASA

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to po polsku? Gdzie mam znaleźć ten plik FoxitReaderOCX.ocx? O co chodzi w punkcie 7.?
Pozdrawiam.

stivo85 napisał(a):

W punkcie 7. trzeba zarejestrować wtyczkę w systemie, wpisując podany tekst w konsoli (start -> uruchom -> cmd)

regsvr32 /s "%ProgramFiles%\FOXITS~1\FOXITR~1\plugins\FOXITR~1 .OCX"

piotrek1 napisał(a):

Dzięki za odzew. Moja wiedza komputerowa jest, delikatnie mówiąc, uboga dlatego musze dopytać... Mam tam skopiować dokładnie taki sam tekst? Jeśli tak, to nic to nie daje. A może trzeba tam wpisać ścieżkę do pliku "FoxitReaderOCX.ocx"?
Hmmm... tylko gdzie go szukać:insane:

JaDo napisał(a):

U mnie plik siedzi w \Foxit\plugins, jeśli nie ma go tam u Ciebie, użyj szukajki systemowej. Kontrolkę (.ocx) rejestruje się tak:

Start->Uruchom, wpisujesz np. regsvr32 /s "%Program Files%\Foxit\plugins\FoxitReaderOCX.ocx" i Enter.

Oczywiście musisz wpisać swoją ścieżkę do pliku. Jak znajdziesz plik i nie uda Ci się rejestracja, podaj pełną ścieżkę. Plik można umieścić gdziekolwiek, nie musi być w \plugins Foxita, może być np. C:\FoxitReaderOCX.ocx i wtedy:

regsvr32 /s C:\FoxitReaderOCX.ocx

i Enter.

No i tak w ogóle dopiero teraz zajarzyłem ocb - http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2870815 . Otwiera się silnik IE w Operze, wystarczyło kliknąć ppm. Nie podoba mi się to. irked

piotrek1 napisał(a):

JaDo, u mnie tego pliku w ogóle nie ma na dysku. Po reinstalacji wtyczki/Foxit Reader'a dalej go nie widać. Tak więc wina nie lezy po stronie Opery a Foxita.
Mam do Ciebie wielką prośbę - mógłbyś wysłać na jakiś serwer ten plik "foxitreaderocx.ocx" i podać adres? W necie krążą tylko nieaktualne linki do rapida.

JaDo napisał(a):

http://files.myopera.com/JaDo/files/FoxitReaderOCX.zip

Rozpakuj, pacnij go na C:\ i zastosuj to co napisałem wyżej. Jak się uda, pokombinuj z/w \plugins.

piotrek1 napisał(a):

JaDo, jesteś wielki!cheers Dziękuję bardzo, wtyczka działa bez problemów.

balladyn napisał(a):

Witam.
Miałem taki sam problem i trochę się namęczyłem z jego rozwiązaniem głównie przez brak zarejestrowanej wtyczki FoxitReaderOCX.ocx
Napiszę rozwiązanie w razie gdyby ktoś miał podobny problem. Ja mam Windows 7 Professional + Opera 10.01 + Foxit Reader 3.1.3 Build 1030.
Postępowałem wg tej instrukcji:

1) In Foxit Reader, go to Help -> Check for Updates Now
2) Add Firefox Plugin and click Install
3) When receiving the error message "Mozilla firefox is not installed", open the directory listed under "Location"
4) Copy the file npFoxitReaderPlugin.dll from this directory to Opera's plugin directory
5) Copy the file FoxitReaderOCX.ocx from this directory to [Foxit Reader program directory]\plugins\
6) Close Foxit Reader Update Manager
7) Issue the following command to register FoxitReaderOCX.ocx
regsvr32 /s "%ProgramFiles%\FOXITS~1\FOXITR~1\plugins\FOXITR~1 .OCX"
8) Restart Opera

i cały czas w Operze pojawiał się błąd "FoxitReaderOCX.ocx failed to load".
Okazało się, że komenda regsvr32 /s "%ProgramFiles%\FOXITS~1\FOXITR~1\plugins\FOXITR~1 .OCX" nie rejetrowała tego pliku.
Wszedłem w C:\Windows\System32\ kliknąłem PPM na cmd.exe i dałem uruchom jako administrator.
Skopiowałem plik FoxitReaderOCX.ocx na C:\, a następnie wpisałem w CMD następującą komendę: regsvr.exe C:\foxitreaderocx.ocx.
Otrzymałem komunikat, że usługa została pomyślnie zarejestrowana i teraz wszystko śmiga smile

semyazza napisał(a):

Originally posted by yakuna:

ja też mam problem z PDF-ami. Zainstalowałem wtyczkę Foxita, ustawiłem w Operze, aby jej używała, w samym Foxicie też zaznaczone "Open PDF in browser" a mimo to otrzymuję coś takiego:

Gdzieś mi się obiło, że aby ta wtyczka działała musi być zainstalowany w systemie FF. Czy rzeczywiście jest on niezbędny? Nie chce mi się go instalować po to tylko, żeby otwierać te chole*ne PDf-y irked
poruszane wielokrotnie i moze to i dobrze bo komus pewnie pomoglo, ale niestety nie mi. caly czas wyskakuje mi ten komunikat, a wykonalem wszystkie kroki zawarte w 1 temat i tutaj, a takze w tym temacie co pisze. uruchomilem update dla foxita, skopiowalem pliki, pozbylem sie okna erroru, uruchomilem wszystko ponownie, w ty i komputer. Nic nie pomogo. Jakies sugestie?

swoja droga ktos moglby to przegladnac i zlozyc w jeden temat aby bylo przejrzyście