Filmy na onet.tv = "Wystąpił problem z aplikacją Opera (...)"

w dziale Strony WWW w Operze
Piomar napisał(a):

Kiedy chcę obejrzeć jakiś film na onet.tv pojawia się ten oto komunikat:


Przeinstalowałem Operę 2 razy, Flash Player, Shockwave, WMP dla Nestcape, przeczytałem chyba wszystkie posty na forach i nikt do tej pory nie miał takiego problemu.
Pliki w Opera\program\plugins\ :

flashplayer.xpt
ir.txt
np-mswmp.dll
np32asw.dll
npds.zip
npdsplay.dll
NPOFFICE.DLL
NPSWF32_FlashUtil.exe
npwmsdrm.dll


Jeśli wyłączę wtyczki w Operze ładuje się onet.tv, pojawia komunikat "Przeinstaluj wtyczkę Shockwave Flash do wersji 8.0.0 lub wyższej" lub coś w podobie. Klikam "Anuluj" i wczytuje się strona, z tym że zamiast filmu jest czarny prostokąt D: . Jeszcze dodam, że w IE wszystko działa prawidłowo. Za wszelkie próby pomocy dziękuję (:

JaDo napisał(a):

Wersja Opery, system, wersja WMP?

Interesują nas dwie pozycje:

npdsplay.dll
np-mswmp.dll

Obydwie wtyczki są od WMP, pierwsza instalowana jest razem z Operą, działa dobrze w zestawie np. XP+WMP9. Druga, z tego co wiem sprawdza się na Viście + WMP11.

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2126058

Spróbuj zrobić tak - przenieś gdzieś na chwilę tę drugą (np. na pulpit), wejdź na stronę, sprawdź. Jak nie będzie grało, przywróć ją i przenieś tę pierwszą, i sprawdź. Operacje przenoszenia, przywracania wykonuje się przy zamkniętej Operze.

Ścieżka dostępu do wtyczek, jeżeli masz standardową instalację, to katalog \plugins jest ukryty, aby tam wejść musisz zakropkować w Opcjach folderów windy -> Widok-> Pokaż ukryte pliki i foldery.

flashplayer.xpt
ir.txt
NPSWF32_FlashUtil.exe
npds.zip

To możesz usunąć, npds.zip powoduje "zgony" Javy na onecie, które pociągają za sobą Operę.

Ten spis zrobiłeś na podstawie obserwacji katalogu wtyczek w Eksploratorze, czy przez Operę?. Brakuje wtyki Flasha i Shockwave, więc chyba w ten pierwszy sposób.

Piomar napisał(a):

Wydaje się, że wszystko gra. Przeniosłem np-mswmp.dll i działa. Mam usunąć ten plik na stałe, jakoś go zakualizować, czy jeszcze coś innego? Odpowiedzi do pytań w poprzednim poście:
Spis zrobiłem przez wiersz poleceń.
OS: Windows XP Pro SP3;
Opera 9.63 (build 10476);
WMP: 10.00.00.4058

JaDo napisał(a):

Jeśli wszystko działa, nie tylko na onecie, ale i w innych miejscach, to możesz usunąć. U mnie obojętnie, której użyje działa, a jeśli mam dwie w \plugins, odtwarza npdsplay.dll, chociaż wydaje mi się, że jakby lekko wtedy "zacinało" to Operę.

d.i.z. napisał(a):

np-mswmp.dll to nowsza wersja plugina i powinna działać dużo lepiej od npdsplay.dll