Opera 9.63 Problem - "Cannot start Opera..."

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Brzeszczot napisał(a):

Witam!
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Opery (wcześniej używałem IE, i sam się sobie dziwię, jak mogłem cokolwieg na tym szmelcu robić). Ale przechodząc do tematu... przeglądarka w zasadzie działa bez większych problemów, ale jedno mnie trapi, bo mam czasem taki problem:


Dzieje się tak czasem, kiedy wyłączę sobie Operę. Później kiedy chcę ją włączyć, to właśnie wyskakuje ten błąd. Kliknięcie "ponów próbę" nie przynosi żadnych efektów, w postaci uruchomienia przeglądarki.
Winą jest chyba to, że zawsze w takim przypadku w "Menedżerze zadań" widnieje proces "opera.exe". Dopiero, kiedy go zakończę, mogę znów uruchomić przeglądarkę sad
Nie dzieje się tak zawsze... czasem normalnie wyłączę sobie przeglądarkę i mogę sobie ją uruchomić bez problemów ponownie.

I tutaj moje pytanie - jak to naprawić? wink Opera mi się bardzo podoba i to jedyny problem, do którego się mogę przyczepić smile

Pozdrawiam!

stivo85 napisał(a):

Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Historia -> Zmniejsz liczbę adresów i odznacz Zapamiętuj treść odwiedzanych stron

Brzeszczot napisał(a):

Dzięki wielkie... zrobiłem tak jak kazałeś... póki co wszystko działa.
A tak chciałem dokładniej sprecyzować... "Zmniejsz liczbę adresów" - miałem opcję 1000, teraz dałem na 0... czy to znaczy, że wogóle nie będzie mi zapamiętywało stron w historii?

stivo85 napisał(a):

W sumie jak miałeś 1000 to mogło tak zostać..

Brzeszczot napisał(a):

Hmm... nie wiem dlaczego, ale dalej nęka mnie ten sam problem :/
Jak widać, te zmiany nic wielkiego nie przyniosły :/
Jest na to jeszcze jakiś sposób?

Reverten napisał(a):

Jeśli ten problem wystąpi to sprawdź czy przypadkiem Opera nie jest aktywna ( ctrl+alt+delete) w procesach, jeśli tak to zakończ proces i powinna odpalić.

Osiołek napisał(a):


Reverten, przecież Brzeszczot o tym wspomina...

Originally posted by Brzeszczot:

Winą jest chyba to, że zawsze w takim przypadku w "Menedżerze zadań" widnieje proces "opera.exe". Dopiero, kiedy go zakończę, mogę znów uruchomić przeglądarkę sadSam od czasu do czasu mam z tym problem. Pomaga jedynie zbicie procesu w menadżerze zadań. Również nie mam pojęcia co powoduje ten błąd. Póki co, po nowej instalacji na świeżym systemie wszystko działa.

Barthezdeleted napisał(a):

Spróbujcie wyłączyć (odznaczyć) w Narzędzia Preferencje Zaawansowane Historia:i dajcie znać czy to coś pomogło.

Brzeszczot napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Spróbujcie wyłączyć (odznaczyć) w Narzędzia Preferencje Zaawansowane Historia:

  • Zapamiętuj treść odwiedzanych witryn
  • Opróżniaj przy zamykaniu


i dajcie znać czy to coś pomogło.Ja mam te opcje odznaczone i dalej to samo sad W międzyczasie już zdążyłem zaktualizować Operę do wersji 9.64, ale to nie rozwiązało problemu awww

Medium napisał(a):

Originally posted by Brzeszczot:

Ja mam te opcje odznaczone i dalej to samo


A ja radziłabym odwrotnie: zaznaczyć je...