Filtr antyspamowy - biała lista

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
daroc napisał(a):

Jak skonfigurować filtr antyspamowy, tak aby nigdy nie kwalifikował jako spam wiadomości, w których pole DO zawiera określony ciąg znaków? (Mam przekierowanie z innego konta email i chciałbym, aby te przekierowane wiadomości, czyli zawierające określone pole DO, nigdy nie były klasyfikowane jako spam)
Jeśli zrobię match messages where from header does not contain [...], wtedy każda wiadomość inna niż ta przekierowana zostanie zakwalifikowana jako spam.
Jest na to jakieś rozwiązanie?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by daroc:

Jeśli zrobię match messages where from header does not contain [...], wtedy każda wiadomość inna niż ta przekierowana zostanie zakwalifikowana jako spam.


Sprawdziłeś, czy wnioskujesz?
Ja bym po prostu nauczył filtr spamu, że ma takich wiadomości nie pokazywać.
Ewentualnie - utwórz zupełnie niezależnie filtr wyłapujący wiadomości o które chodzi, a następnie w widoku "spam" wyłączył pokazywanie przefiltrowanych a w widoku filtra włączył widoczność spamów.

daroc napisał(a):

Sprawdziłem. Filtr działa tak, że można tworzyć jakby czarną listę. Czyli na przykład można dodawać do spamu wszystkie wiadomości, które zawierają słowo "viagra" oraz wszystkie te, które w polu temat nie zawierają "daroc". Nie można natomiast tworzyć białej listy, czyli nakazać Operze, aby żaden mail zaiwerający w polu "praca" nie trafił do folderu Spam.
Nauka zajmuje sporo czasu. Niestety otrzymuję dużo spamu, a mało wiadomości istotnych. Dlatego filtr może niepotrzebnie klasyfikować wiele bardzo ważnych wiadomości jako spam. Zależy mi na tym, aby ważne wiadomości (przekierowane z tego innego konta) były widoczne w folderze odebrane.
Spróbuję Twojego rozwiązania. Póki co zdziwiło mnie, że jeśli kryterium filtru jest pole "do", wtedy po wejściu do folderu filtru (tzn. oglądam nagłówki mailów, które zostały wrzucone do tego filtru), wtedy na liście widnieją dwie wiadomości. Jedna przeczytana z napisem "To [adres]" w polu From oraz jedna nieprzeczytana, przy której w polu From jest jedynie (tj. normalnie) "[adres]". Skąd się bierze ta druga wiadomość? Po usunięciu obydwóch i wysłaniu maila takiego, aby zostal wrzucony do stworzonego filtra, znowu tworzone są dwie wiadomości.

Ryszard napisał(a):

Jeżeli wysyłasz wiadomość na takie konto to sprawa jest oczywista - w filtrze:
- wiadomość wysłaną widzisz jako "przeczytaną"
- wiadomość odebraną widzisz jako "nieprzeczytaną".
Umiesz włączyć widok "pełny nagłówek i wiadomość"? To wtedy łatwo odróżnisz wiadomość wysłaną od odebranej.
Albo nauczysz się z tym żyć - jeżeli nie wysyłasz na ten adres niczego to nie będzie problemu wink
Albo zrobisz filtr z kryteriami pole Do: zawiera "adres" I dowolne pole nagłówka zawiera "Received:" - po przejściu przez "internet" wiadomość wzbogaca się o takie linijki w nagłówku
Albo wykorzystując to "Received:" dorobisz podfiltry do głównego filtru.

daroc napisał(a):

Jakoś nie pomyślałem, że wiadomości wysyłane też będą pokazywane w filtrze. faint
Dzięki za wskazówki, może uda mi się stworzyć coś co będzie dla mnie przyjazne w korzystaniu. wink

Barthezdeleted napisał(a):

Mi się natomiast kołacze po głowie informacja, że maile z adresów dodanych do kontaktów, nie są kwalifikowane jako spam. Choć nie umiem powiedzieć dlaczego mi się tak wydaje right ... Tak czy siak możesz spróbować wink

daroc napisał(a):

Rzeczywiście coś takiego było. Ale maile przekierowane z tamtego konta nadal mają w polu Od oryginalnego nadawcę, a nie mój (ten drugi) adres. Ale spróbuję jak tylko naprawi się serwer o2, z którego aktualnie maile nie dochodzą do tamtego serwera..