Opera 9.63 nie chce sie uruchomic

w dziale Opera
zuzantema napisał(a):

Przy otwieraniu Opery otrzymuje komunikat "Another instance of Opera is still in the process of shutting down.Please wait until it finishes ,or terminate it using the task manager " .Task manager nie pokazuje zadnej otwartej aplikacji .Czy ktos mogl by mi pomoc ?

JaDo napisał(a):

Sprawdź w Procesy, powinna tam siedzieć.

Jakie masz ustawienie zapamiętywania adresów, ile? No i czemu używasz 9.60, a nie 9.63?

zuzantema napisał(a):

Zapamietywanie adresow mam 1000 .To jest wersja 9.63 - moja pomylka . Jestem laikiem i dopiero zaczynam prace z tym programem .Czy moglabym prosic o jasniejsze wytlumaczenie "Sprawdź w Procesy, powinna tam siedzieć " ?

JaDo napisał(a):

W Menedżerze zadań kliknij zakładkę Procesy.

Zmień ilość adresów do zapamiętania np. na 100, i napisz czy coś się zmieniło, czy nie zostaje już w procesach.

zuzantema napisał(a):

Zmienilam na 100 liczbe zapamietywanych adresow . Ja mam wersje angielska wiec zapytam wprost czy ten menadzer zadan jest na gornym pasku pomiedzy bookmarks a narzedzia ? Jezeli tak to mam tam tylko kosz ,a jesli nie to nie wiem gdzie go znalezc .
I jeszcze jedno mam Opere od ok 2 tygodni i ta sytuacja zdarzyla mi sie 3 razy (pomagalo zrestartowanie komputera ) ,byc moze to bedzie jakas wskazowka .

nowotny napisał(a):

"Task Manager"="Menadżer zadań"... używając wersji angielskiej powinnaś to wiedzieć... :/

Czasami, Opera potrzebuje czasu żeby się zamknąć do końca... pozapisywać to co ma do zapisania i pousuwać to co ma do usunięcia... Najczęściej wystarczy poczekać 2-3 minuty po zamknięciu przed ponownym otworzeniem i nie będzie takich rewelacji...

zuzantema napisał(a):

nowotny dziekuje za odpowiedz ,ktora jest dla mnie zupelnie nieprzydatna
Wiem co to jest task manager ,ale nie widze nic takiego na stronie Opery .Powiedzialam ,ze jestem laikiem wiec prosze bez zbednych zgryzliwosci .U mnie Opera nie chce sie zamknac przez 8 godzin a nie 2-3 minuty .
A jesli chodzi o task manager z windowsa to wtedy nie pokazuje mi zadnych programow do zamkniecia

JaDo napisał(a):

No to może jeszcze raz. smile

Napisałaś:

Task manager nie pokazuje zadnej otwartej aplikacji


Po naszemu "Menedżer zadań nie pokazuje zadnej otwartej aplikacji". Aplikacji - czyli, sprawdzałaś to na zakładce Aplikacje, wystarczy kliknąć następną (Procesy).

http://files.myopera.com/JaDo/files/Task_vel_zadan_menedzer.png

Czy po ustawieniu na 100 adresów, coś się polepszyło? Jeśli nie, spróbuj poczyścić:

Narzędzia->Wyczyść historię przeglądania->Szczegóły, odhacz pozycje Wyczyść wszystkie hasła... (są dwie)->Usuń. Zrestaruj Operę, połaż po stronkach, zamknij.

zuzantema napisał(a):

Ja Do
W procesach tastmgr.exe pokazuje CPU 1 ,zuzycie pamieci 2100k na chwile obecna .Bede to musiala sprawdzic jak mi sie kolejny raz to zdarzy ,bo teraz zrestartowalam komputer i Opera dziala .Tylko powiedz mi na co mam zwrocic uwage gdy bede przegladac Procesy.

JaDo napisał(a):

Zwracasz uwagę na Opera.exe, jeżeli utrzymuje się tam długo po zamknięciu, znaczy niedobrze i chyba nie pozostaje nic innego jak zabić proces. Nie trzeba restartować windy, zaznaczasz klikiem Opera.exe i w prawym dolnym rogu okienka menedżera klikasz przycisk Zakończ proces.

zuzantema napisał(a):

JaDo dziekuje Ci za porade .Puki co dziala .

Barthezdeleted napisał(a):

zuzantema, zobacz czy odznaczenie Narzędzia Preferencje Zaawansowane Historia Zapamiętuj treść odwiedzanych stron coś pomoże.