Dynamiczny zooom oraz odświeżanie wszystkich kart

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lkfor napisał(a):

Witam,

Mam do Was pytanie, mianowicie czy w Operze jest coś takiego jak "Dynamiczny Zoom", mam na myśli taką funkcjonalność, przy której strona jest powiększana tak aby zająć maksymalną szerokość strony bez deformacji, coś podobnego do opcji w Acrobacie - "Zmieść na szerokość" lub Wordzie - "Szerokość strony". W Operze znalazłem przycisk "Dopasuj do szerokości" jednak on nie zdaje egzaminu, bo często przestawia układ strony, działa on tylko w jedną stronę, a mianowicie pomniejsza stronę gdy ta jest zbyt szeroka, natomiast zbyt wąska strona nie jest powiększana. Ta opcja byłaby bardzo użyteczna, zwłaszcza dla ludzi, którzy mają problemy ze wzrokiem. Jeśli ktoś z Was posiada adres mailowy, pod który można zgłaszać sugestie dotyczące rozwoju Opery i zwiększania jej funkcjonalności to będę wdzięczny za jego podanie.

Druga kwestia jaka mnie interesuje dotyczy odświeżania wszystkich kart za pomocą jakiegoś skrótu klawiszowego lub przycisku. O ile mnie pamięć nie myli, to jedna ze wcześniejszych wersji Opery oferowała taką możliwość. Będę po raz wtóry wdzięczny gdy ktoś podzieli się swoją wiedzą na ten temat.

Pozdrawiam.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by lkfor:

Mam do Was pytanie, mianowicie czy w Operze jest coś takiego jak "Dynamiczny Zoom",


Intelignetny zoom jest niedostępny, a szkoda bo masz dobry pomysł. Można spróbować ustawić stałe powiększenie strony, do np.: poziomu 120% - 130% (Narzędzia Preferencje Strony WWW), choć nie jest ono tak użyteczne i elastyczne jak to czym wspominasz. Myślę sobie jednak, że relatywnie niski stałe powiększenie strony + możliwość szybkiego dopasowania tej wartości przez kombinacje np.: CTRL + Rolka w ostateczności też nie jest najgorsze smile

Originally posted by lkfor:

Druga kwestia jaka mnie interesuje dotyczy odświeżania wszystkich kart za pomocą jakiegoś skrótu klawiszowego lub przycisku.


CTRL + F5

Medium napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Myślę sobie jednak, że relatywnie niski stałe powiększenie strony + możliwość szybkiego dopasowania tej wartości przez kombinacje np.:CTRL + Rolka w ostateczności też nie jest najgorsze


Ja raczej preferuję klikanie w znaki + (plus) i - (minus) jako stopniowe powiększanie i zmniejszanie, a * (gwiazdka) jako powrót do rozmiaru oryginalnego.

Gampos napisał(a):

Originally posted by medium:

Ja raczej preferuję klikanie w znaki + (plus) i - (minus) jako stopniowe powiększanie i zmniejszanie, a * (gwiazdka) jako powrót do rozmiaru oryginalnego.
Jesli masz klawiature z cyferkami po prawej lub po lewej ewentualnie, to tak jest latwiej - owszem wink.

Na wiekszosci laptopów - i SHIFT + =.


Ja uzywam drugiej rolki w myszcze (znanana firma, rewolucyjny gryzon wink).

Medium napisał(a):

No tak, ja mam desktop.

daroc napisał(a):

Przecież można sobie zmienić na samo = wink
Zresztą domyślnie chyba jest 0 i 9
6 standardowo zmienia zoom na 100%, tak samo jak Ctrl+0
Ale jeśli komuś wygodnie to przecież mogą to być klawisze a i z smile