niekończące się wczytywanie niektórych stron z https

w dziale Strony WWW w Operze
Fizyk napisał(a):

Witam,
Od jakiegoś czasu, dwóch tygodni, mam problem z wyświetleniem niektórych stron szyfrowanych za pomocą ssl. dla przykładu podam dwie: jest to bezpieczne logowanie sklepu gigant.pl, oraz thepiratebay.org, nie sama strona, która działa dobrze w https, ale przy próbie ściagnięcia pliczku torrent (serwer torrents.thepiratebay.org). Może to mieć coś wspólnego z nieprawidłowym certyfikatem, w przypadku tpb dostałem po kilkudziesieciu minutach komunikat o zaakceptowaniu certyfikatu, jednak czy przypadkiem nie powinna się pojawić informacja o błędnym certyfikacie szybciej? Czy to Ja mogę mieć coś nie tak w ustawieniach, czy problem tkwi raczej gdzieś w operze?
Z góry dzięki za pomoc.

ygreko napisał(a):

Autopoprawka: zalogowała się wreszcie, po dobrych 8 minutach w 1 z 3 otwartych okienek na tej samej stronie jest zalogowana.
Szkoda, że w tym czasie otworzyłem IE, zalogowałem się w jakieś 2 sekundy, zrobiłem co miałem zrobić i zapomniałem, a Opera wreszcie łaskawie zadziałała.

Fizyk napisał(a):

W IE nie sprawdzę tych stron, nie chce mi się odpalać wirtualnej maszyny dla tych rzeczy. Skoro kolega ma podobny problem, w takim razie nie jest to raczej sprawa ustawień... a jeśli nie to wina, leży i po stronie administratorów (błędne certyfikaty, czy też nie odpowiadające stronom), jak i po stronie opery, gdyż reaguje zbyt wolno na te problemy. Bywa, że wyskakuje mi okienko z akceptacją certyfikatu po dwóch godzinach, gdzie w międzyczasie zakładka ze stroną została już dawno zamknięta...
Przydałoby się problem zgłosić do wyższych instancji, względnie sprawdzić, czy ktoś tego nie zrobił...

Barthezdeleted napisał(a):

Problem jest znany, obecnie trwa testowanie poprawki.
Błędy są związany z nową polityką obsługi łańcucha certyfikatów wprowadzoną w O9.64
Jak na razie nie umiem Ci powiedzieć co wymyślą ludzie z Opery i czy będzie 9.65 czy tylko poprawka po stronie serwerów rootsotre...

Barthezdeleted napisał(a):

Na problematycznych stronach monit o niekompletnym łańcuchu certyfikatów powinien pojawiać się teraz już prawie natychmiast.

Dla porządku może dodam jeszcze, że zmiany wprowadzone w Operze są związane z 'niedawno' odkrytą luką w certyfikatach podpisywanych za pomocą MD5 (Słabość MD5 poważnym zagrożeniem dla SSL).

pwlsrs napisał(a):

mam podobnie, nie moge zie zalogowac na stronie play https://logowanie.playmobile.pl/

Barthezdeleted napisał(a):

pwlsrs, a co dokładnie nie działa? Bo strona ładuje się u mnie bez najmniejszych problemów i jest poprawnie zabezpieczona.

arkwierz napisał(a):

OT Barthez, co to sa serwery rootsotre ?
google milczy na ten temat, az mnie to zaciekawilo smile

arkwierz napisał(a):

dzieki smile
przez literowke nie zalapalem i juz myslalem ze jakies nowe cuda wymyslili
ale tak to jest ok smile
EOT

Barthezdeleted napisał(a):

http://my.opera.com/rootstore/blog/
http://my.opera.com/yngve/blog/2008/04/08/new-in-kestrel-faster-root-certificate-updates

W skrócie: ongiś czasy, certyfikaty główne (te za pomocą których podpisywane są inne certyfikaty, a które same nie wymagają podpisania) dostarczane było wraz z instalacjami Opery. Jakakolwiek więc zmiana w jednym z tych certyfikatów lub dodanie nowego, wymagają wpuszczenia nowej wersji Opery. Od wersji 9.5 pod adresem https://certs.opera.com/ znajduje się repozytorium certyfikatów głównych mogące być aktualizowane na bieżąco, a z którego Opera pobiera certyfikaty główne. Umożliwia to bardziej elastyczne - i co ważne szybsze- działania w razie konieczności wprowadzania zmian. Tak przynajmniej sprawę zrozumiałem ja: Niewykwalifikowany użytkownik Opery beard wink

Fizyk napisał(a):

Czyli generalnie można powiedzieć problem solved, a problem leżał po stronie rootstore :)

ygreko napisał(a):

Lubię Operę, ale kurczę czemu z nią jest tyle problemów...
Potwierdzam to, co napisał kolega. W nowej wersji coś []... (już inaczej nie mogę tego nazwać) i nie mogę się po prostu zalogować po https do niektórych stron. Być może znowu będzie dyskusja, że to te strony są źle napisane, ale jednak taka przeglądarka jak IE sobie z nimi radzi. Używam Opery dobrych 5 lat, ale wygląda na to, że czas zmienić przeglądarkę, bo już mam po prostu dość.

pwlsrs napisał(a):

Originally posted by Barthez:

pwlsrs, a co dokładnie nie działa? Bo strona ładuje się u mnie bez najmniejszych problemów i jest poprawnie zabezpieczona.


Barthez, posiadasz konto i próbowałeś się zalogowac, czy tylko wczytałeś stronę? U mnie, na kilku komputerach problem ma miejsce w chwili wpisania nazwy, hasła i kliknięcia zaloguj. Wtedy zaczyna się mozolny i niekończący się proces wczytywania strony. Dodam że inne przeglądarki przechodzą przez proces logowania bez problemowo.