Nowa opera 9.64 i twardy dysk

w dziale Opera
franko12 napisał(a):

Witam
Od wczoraj mam 9.64 i natychmiast zaczeło mi błyskawicznie ubywać pamięci na twardym dysku praktycznie co chwila ubywa mi pamięci sprawdzałem to narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> historia ale to nic nie dało.Może ktoś pomóc czemu tak ubywa pamięci?co zrobić by to zatrzymać..

JaDo napisał(a):

Czy sprawdzałem to oznacza, że wyłączyłeś zapamiętywanie historii? Ile tej pamięci ubywa, 10, 100MB, 1GB? Jakie masz ustawienia Historii? System?

franko12 napisał(a):

Ubywanie następuje przy przeglądaniu stron słysze jak miele dysk,jak nie przeglądam ustaje,dokładnie to ma miejsce przy przeglądaniu stron www,wczoraj miałem jeszcze starą opere 8.51 english i nic nie zjadało dziś nowa 9.64 i ubywa pamięci z twardego,nie wiem czemu?

JaDo napisał(a):

Oki, ale nie odpowiedziałeś na pytania.

W 8.xx i poniżej 9.5 nie ma history:search, prawdopodobnie tym jest spowodowane mielenie i zajmowanie pamięci wirtualnej. Odhacz zapamiętywanie, ustaw adresy na zero, wyczyść historię, zrestartuj Operę.

dodane:

Przeskok z 8.51 jest galaktyczny wink, moim zdaniem powinieneś zainstalować 9.64 na czysto.

Medium napisał(a):

Originally posted by JaDo:

Przeskok z 8.51 jest galaktyczny wink, moim zdaniem powinieneś zainstalować 9.64 na czysto.


Po pierwsze należało zainstalować jeszcze z ósemek wersję 8.54, a po drugie mam ósemkę równolegle w systemie, nigdy się pewnie z nią nie rozstanę (łezka w oku), wtedy zaczynałam przygodę z Operą.
Proponuję zainstalować Operę 9 równolegle i niektóre pliki w profilu poprzenosić. Zresztą za kilka miesięcy będzie finalna dziesiątka, ja już na niej działam, bo jest dobra. Na Windows 98 SE i starym komputerze Opera 9 chodziła mi troszkę gorzej od ósemki. Nowy system i sprzęt spowodował odłożenie tej aplikacji do muzeum smile

franko12 napisał(a):

Fakt 8.51 english to unikat z poprzedniej ery ale w 8.51 była dostępna historia stron i ani bajt mi nie urywał nic z twardego a było tam zapisane setki histori stron,czyli na 9.64 ma być blokowane na 0-ro bu nie połykało twardego na 8.51 nic takego nie było,to co musi być by historia funkcjonowała a nie uchodziło nic z twardego?bo blokowanie z powodu twardego ujmuje niby 9.64 naj...z naj...

golew napisał(a):

Historia stron odwiedzonych a history search to co innego (zobacz wątek http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=269471 ).
I co znaczy ubywa mi pamięci na twardym dysku? Chodzi ci o miejsce na dysku? Jeżeli nie chcesz używać zapamiętywania treści stron to odznacz opcję narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> historia -> "zapamiętuj treść odwiedanych stron"