Błąd przy wyświetlaniu pływającego bannera JavaScript

w dziale Strony WWW w Operze
lukaszz napisał(a):

Witam. Zainstalowałem na stronie reklamę w postaci pływającego bannera. Reklama ma kod typu JavaScript. Niestety zauważyłem, że moja przeglądarka Opera 9.51 nie wyświetla tego bannera 300x250px na środku, gdzie być powinien, a pod stroną. Proszę sprawdzić, wejść na podstronę www.wgraj.info/img.php?mode=full&file=2244 i sprawdzić wyświetlanie. Dlaczego tak się dzieje ? Porównałem to z inną przeglądarką - Firefox, tam wyświetla się normalnie (na środku).
Martwi mnie ta sytuacja, ponieważ bardzo dużo osób odwiedzających moją stronę korzysta z Opery i tym samym widzi źle wyświetlającą się reklamę.
Ciekawe czemu tak się dzieję ? Podobny problem z wyświetlaniem tego typu reklam ma IE.

Medium napisał(a):

Sprawdzałam w K-Meleonie, Operze 10 i Operze 9.64 i w każdej z tych przeglądarek okno banerka jest na środku ekranu z lekkim przesunięciem w dół. Z tym, że ja nie widzę w tym okienku żadnej treści...

Barthezdeleted napisał(a):

O9.64 na PCLOS: sprawa wygląda tak jak opisuje ją medium. Na Konquerze podobnie jak na Operze. Reklama wyświetla się na środku i wędruje za przesuwającym się oknem. Przy wyłączonej obsłudze JavaScript, reklama się nie pojawia. Może używasz jakiś skryptów użytkownika, które wpływają na wygląd strony ?

Medium napisał(a):

Originally posted by JaDo:

Na pewno nie masz obrazka tam gdzie opisałem?. Wyłącz może blokowanie zawartości.


Wyłączałam sprawdzając. Nie było różnicy w wyświetlaniu z blokowaniem i bez, to po pierwsze, a po drugie w każdej z przeglądarek ten pływający banerek (kwadracik) fiksował się w tym samym miejscu ekranu i wszędzie był biały - bez zawartości.

JaDo napisał(a):

Tylko na 9.27 wyświetla mi się prawidłowo, na 9.64 i dziesiątkach obrazek jest na dole po lewej.

Originally posted by medium:

Z tym, że ja nie widzę w tym okienku żadnej treści...


Na pewno nie masz obrazka tam gdzie opisałem?. Wyłącz może blokowanie zawartości.

I na boku. Jeśli chce się umieścić takie farfocle na stronie, trzeba być świadomym tego, że użytkownik Opery jest uzbrojony w Zablokuj zawartość.knight chef ninja bandit Na tego skrypta dodatkowo jeszcze, nakłada się inny fleszowy farfocel. faint Muszę się niestety wyrazić - szlag mnie trafia jak takie coś widzę. wink